WhatsApp’ta kullanıcılar nasıl engellenir?

/ 30 Kasım 2018 / 855 / yorumsuz
WhatsApp’ta kullanıcılar nasıl engellenir?

 

WhatsApp’ta kişiler nasıl engellenir?

 

WhatsApp, 2009’da ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri, insanların iletişimde kalabilmeleri için en popüler yollardan biri haline geldi. Uygulamanın şu anda 180’den fazla ülkeye yayılmış 1 milyardan fazla kullanıcısı var ve Facebook yaklaşık 20 milyar dolarlık bir maliyetle satın aldı. Bu satın alma işlemi ne kadar popüler olduğunu anlatmaya yeterli.

Normal bir WhatsApp kullanıcıysanız tekrar iletişim sağlamak istemediğiniz bir kişiyi engellemenin kolay yolunu gösteriyoruz.

Whatsapp’daki engelle özelliği nasıl kullanılır?

 

Geliştiricilerin yerleşik bir ”engelle” özelliği içerdiği gerçeği nedeniyle WhatsApp’ta rahatsız edici sesleri susturmak için karmaşık bir çember bulunmuyor. Adımlar iOS ve Android’de biraz farklıdır, ancak her ikisi de birkaç saniye içinde aynı hedefe ulaşır.

İPhone’da WhatsApp kullanıcıları nasıl engellenir?

 

WhatsApp uygulamasını açın ve ekranın sağ alt tarafındaki Ayarlar seçeneğine dokunun . Hesap> Gizlilik> Engellendi’yi seçin ve zaten yasakladığınız kişilerin listesiyle birlikte sunulur.

Koleksiyonu güçlendirmek için Yeni Ekle… seçeneğine dokunun.

Şimdi mevcut WhatsApp iletişim listenizi göreceksiniz. Gelecekteki konuşmalardan kaldırmak istediğiniz kişiyi bulana kadar ilerleyin, onların girişine dokunun ve artık Engellenen Kişiler listenizde resmi olarak göründüğünü göreceksiniz.

Onları tam ayrıcalıklara geri yüklemek isterseniz, yapmanız gereken tek şey yukarıdaki adımları takip etmektir, ancak Engellenen Kişiler listesine ulaştığınızda sadece ilgili kişiye dokunun ve ardından Engellemeyi kaldır seçeneğini seçin.

Android cihazlarda WhatsApp kişileri nasıl engellenir?

WhatsApp uygulamasını açın, ardından sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Görüntülenen menüden Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenen Kişiler’i seçin.

Artık etkinlikleri zaten kısıtladığınız kişilerin listesini göreceksiniz. Başka bir rahatsız edici sesi unutmamak için, sağ üst köşede sağ tarafta artı işareti olan bir kişinin silueti vardır.

Bu, kişi listenizi açar, böylece kaldırmak istediğiniz kişiye gidin, üzerine dokunun ve otomatik olarak Engellenenler listesine eklenir.

Herhangi bir zamanda onları tekrar sohbete geri koymak isterseniz, yapmanız gereken tek şey yukarıdaki adımları takip etmektir, ancak Engellenen Kişiler sayfasına ulaştığınızda adlarına dokunup onlara engelini kaldırma seçeneği verilecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.