Dünyanın En Güvenlikli Cep telefonu Hangisi?

/ 29 Ekim 2017 / 2.228 / 1 Yorum
Dünyanın En Güvenlikli Cep telefonu Hangisi?

Güvenliği Üst Düzey Cep telefonu John McAfee Privacy Phone

John McAfee, güvenlik ve gizliliğe odaklanan bir telefon üretiyor. İşte “John McAfee Privacy Phone”

Kendi soyadını taşıyan antivirüs firmasıyla tanınan McAfee, Newsweek’e verdiği röportajda telefon hakkında konuştu ve cihazın “çok büyük miktarda yatırımın” sonucu olduğunu iddia etti. Ürünlerinde kendi ismini kullanmayı seven McAfee’nin telefonunun adı elbette John McAfee Privacy Phone ve sadece yazılımsal güvenlik işlevleriyle değil, donanımsal önlemlerle geliyor. Donanımsal işlevlerin arasında telefonun arkasında Wi-Fi, Bluetooth ve GPS’i kapatmaya yarayan fiziksel anahtarlar var.

McAfee, telefonun Stingray veya diğer IMSI yakalama cihazlarına bağlanmasının engellenebildiğini söylüyor (bunlar yakındaki telefonları izlemekte kullanılıyor). Cihazda bir “web araması anonimleştirici” de bulunuyor.

Cihazın diğer güvenlik önlemleri ve teknik özellikleri bilinmiyor. Bunlar, çıkış tarihinden bir hafta öncesine kadar ortaya çıkmayacaklar. McAfee, telefonun “hack’lenmez” olmadığını ancak gizlilik konusunda kullanıcıya çok büyük güç sağladığını ve “Blackphone gibi güvenli olduğunu iddia eden telefonlardan ışık yıllarıyla ileride” olduğunu söylüyor.

Kötü haber ise John McAfee Privacy Phone’un 1.100 dolarlık pahalı fiyatı. Bunun nedeni, telefonun ilk olarak iş dünyasını hedef alması ancak elbette gizliliğine önem veren tüketiciler de telefonla ilgilenebilirler.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz

Dünyanın En Güvenlikli Cep telefonu Hangisi? (1 Yorum)

  1. Huawei kullaniyorum Güvenlikte çöküşte
    wlan0 izinsiz wifi agina baglaniyor kapali oldugu halde şifeeyi kiriyorlqr