Instagram’da whatsapp sohbet linki oluşturma

/ 13 Nisan 2019 / 67.641 / 2 Yorum
Instagram’da whatsapp sohbet linki oluşturma

Instagram profilde whatsapp sohbet penceresi nasıl açılır? Bugün sizlere hem instagram hemde WhatsApp hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Özellikle ticari hesapların biyografisinde yer alan Whatsapp detayları dikkatleri üzerine çekiyor. İşte detaylar…

WhatsApp’ın özellikleri arasında yer alan ve rehberinizde olmayan numaralar ile iletişim sağlanması için instagram profiline entegre edilen bir sohbet penceresi mümkün. Sizlerle bir iletişim kurmak isteyen müşteri ve yabancı kişiler için profiline ekleyeceğiniz WhatsApp linki ile direk sohbet penceresi açabilirsiniz.

Instagram whatsapp sohbet linki oluşturma

Telefon numaranız olmadığı kişilerin sizinle iletişim kurması için, sohbet linki oluşturmanız gerekiyor. Bunun için;

https://api.whatsapp.com/send?phone=telefonnumarası”  olarak yani telefon numarası yazan yere 905 ile başlayarak numara eklemeniz gerekiyor. Örnek verecek olursak eğer “https://api.whatsapp.com/send?phone=90554134xxxx” olarak numaranızı ekleyebilirsiniz. Bu artık sizin sohbet linkiniz oluyor.

Instagram’da whatsapp sohbet penceresi oluşturmak için yukarıdaki linki, instagramda website ekleyin diyin ve o kısma yapıştırın. Daha sonra kaydededin. Bu işlemlerden sonra kişiler sizinle iletişim kuracak ve WhatsApp yüklü olan tüm kişiler sizinle sohbet penceresi açarak sohbet edebilecekler.

Bu bakımdan biyografinize numara eklemeden veya rehbere kaydetmeden kullanıcılar direk sohbet penceresi açabilecekler. Unutmayın web site alanına ekleyerek, profilinizde ki web site alanına tıklayan takipçileriniz, direk whatsapp penceresi açılacak ve o pencerede sizinle iletişim kuracak.

Sizlerinde takıldığı veya sormak istediği bir konu varsa, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Instagram’da whatsapp sohbet linki oluşturma (2 Yorum)

  1. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal kodu istiyorum kodu istiyorum kodu istiyorum kodu açıyorum

  2. Numaramı dogru yazdıgım halde watsap kulanmıyor dıye gözukuyor neden acaba ???