Klavyede Kaplıca İşareti Nasıl Yapılır?

/ 18 Eylül 2019 / 442 / yorumsuz
Klavyede Kaplıca İşareti Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda klavye üzerinden kaplıca işaretini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Klavye üzerinden bazı simgeleri alt, ctrl, alt gr, shift tuşları sayesinde gerçekleşir. Fakat bazı simgeler klavye üzerinde yer almadığı için özel tablo üzerinden gerçekleştirebiliriz. Bu yazımızda da ♨ kaplıca işaretini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Kaplıca simgesini gerçekleştirmek için Windows + R tuşuna basın. Daha sonra ‘charmap’ penceresini açın. Bu adımlar sayesinde karakter eşlem tablosunu açmış olursunuz. Daha sonra yazı tipini Ms Gothic şeklinde ayarlayın. Kaplıcalar sembolünü oluşturmak için Unicode U+2668 kodunu girin. Bu adımlar sayesinde kaplıca ♨ işaretini gerçekleştirmiş olursunuz. İsteğe göre bu işareti ♨ yan kısımda olan alandan kopyalayıp daha sonra kullanacağınız yere yapıştırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.