Sosyal Medya Şikayet Hattı

/ 17 Eylül 2019 / 1.438 / yorumsuz
Sosyal Medya Şikayet Hattı

Sosyal medya şikayet hattı üzerinden Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarını ihbar edebilirsiniz. Eğer siz de bazı siteleri ya da kullanıcıları şikayet etmek istiyorsanız, nasıl şikayet edebileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Rahatsız eden kullanıcıları ya da siteleri şikayet edebileceğiniz bir yasal online başvuru adresi yer almaktadır. Daha önceden başınıza bu tarz bir durum geldiği zaman polis karakoluna ya da adliyeye gidip dilekçe vermeniz gerekiyordu. İletişim bilgilerinize bakarak size geri dönüş sağlaması bazen yapılıyor bazen yapılmıyordu. Şimdi ise sosyal medya üzerinden şikayetçi olan kişiler bazı adresler üzerinden şikayette bulunabilirler.

Eğer ihbar ettiğiniz haber yalan ise yasal olarak suç işlemiş olursunuz ve bu durumunda bir bedeli yer almaktadır. Aşağıda yer alan adresleri tarayıcınıza kopyala yapıştır yaptığınız zaman gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Bulunduğunuz şehri ve ilçesini de bu alan üzerinden doldurmanız gerekecektir. Önemli ve doldurulması zorunlu alanlar yıldız ile işaretlenmiş olacaktır. Kalan alanları isteğe göre doldurup doldurmayabilirsiniz.

  • onlineislemler.egm.gov.tr/
  • Ihbar.aspx ihbarweb.org.tr/index.html sikayet.btk.gov.tr/index.php

Şikayet edeceğiniz sayfanın ya da sizi rahatsız eden kişinin taciz mesajlarını ek belge alanına koyabilirsiniz. Bu şekilde kanıt eklemiş olursunuz. Yukarıda yer alan adresler dışında dilekçe doldurmak istiyorsanız, adliye veya karakola giderek başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Dilekçe vererek geri dönüş sağlaması yapılır ve acil bir şikayet oluşturmak istiyorsanız da 155’i aramanız yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.