LG, 16 lensli bir kamera ile bir akıllı telefon patenti aldı!

/ 26 Kasım 2018 / 959 / yorumsuz
LG, 16 lensli bir kamera ile bir akıllı telefon patenti aldı!

 

LG 16 lensli kamera patenti 

 
LetsGoDigital kaynağına göre LG, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nde 16 lensden oluşan bir kamera ile bir akıllı telefon için patent aldı.

Lensler, akıllı telefonun gövdesine göre belirli bir eğriliğe sahip bir matrise yerleştirilir, böylece kamera üç boyutlu fotoğraflar oluşturabilir. Patent çeşitli çekim senaryolarını gösterir, örneğin bir kullanıcı belirli bir sensörü kullanarak fotoğraf çekebilir.

Birden çok lensle çekim yaparken en iyi sonucu seçme olasılığı vardır. Nesnenin bir bölümünü, örneğin insan kafasını seçebilir ve ekranın açısını değiştire bilirken, fotoğrafın kalan ögeleri yerinde kalacaktır.

Kayıtlı akıllı telefon prototipinin arkasında bir flaş ve ayna da var. Ana kameradan selfies çekerken yardımcı olacak.Ön kamera da mevcut, ancak daha az özellik ile, sadece video görüşmeleri için yararlıdır.

Patent, teknolojinin farklı bir konfigürasyona sahip bir akıllı telefona uygulanabileceğini belirtmektedir. Örneğin, katlana bilen telefon olabilir. Böyle bir cihaz için LG sadece tescilli ticari markalar.

Söylentilere göre, Nokia ana kamerada beş lensli bir akıllı telefon hazırlıyor . Samsung Galaxy A9’da (2018) dört tuşlu bir modül zaten var. Bu kameralar ile ilgili daha pek çok gelişmenin olacağının habercisi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler