PDF’lerinizin kullandığı alanlardan bıktıysanız onları küçülte bilirsiniz

/ 8 Aralık 2018 / 770 / yorumsuz
PDF’lerinizin kullandığı alanlardan bıktıysanız onları küçülte bilirsiniz

 

PDF dosya boyutu nasıl küçültülür?

 

PDF‘ler, belgelerin Windows, Mac, telefon veya tablette nasıl görüntüleneceğini endişe etmeden, birden çok platformda belgeleri paylaşmanın harika bir yolunu sunar.

Bir dezavantajı, dosyaların boyutlarının, karşılaştırılabilir bir Microsoft Word veya standart metin belgesinden önemli ölçüde daha büyük olmasıdır. Ücretsiz web hizmetleri ve ücretsiz deneme yazılımı sayesinde, bunları daha küçük hale getirmenin yolları vardır. PDF dosyalarının boyutunu nasıl azaltacağınızı gösteriyoruz.

Ücretsiz web hizmetlerini kullanarak PDF boyutunu azaltın

 

PDF dosyalarını daha küçük yapmak için hızlı ve kolay bir yol, bu hizmeti sunan ücretsiz web sitelerinden birini ziyaret etmektir. Birkaç popüler seçenek arasında SmallPDF , PDF Compressor , PDF2Go ve I Love PDF bulunuyor.Bu eğitim için I Love PDF kullanacağız.

I Love PDF ‘e git ve PDF Dosyalarını Seç düğmesini tıklarsanız veya dosyayı elinize alırsanız, düğmenin etrafındaki alana tıklayıp sürükleyebilirsiniz.

PDF Dosyaları Seç’i tıkladıktan sonra PDF’ye gitmek için kullanabileceğiniz bir gezgin penceresi açılır. Söz konusu birini bulduğunuzda, üzerine gelin ve tıklayın.

PDF, ekranın ortasında aşağıda listelenen üç seçenekle görünecektir. Bunlar Aşırı Sıkıştırma , Önerilen Sıkıştırma ve Az Sıkıştırmasıdır.

Sıkıştırma seviyesi ne kadar yüksekse, dosyanın boyutu o kadar düşüktür, ancak bu daha düşük kaliteli görüntüler ile birlikte sunulacaktır. PDF’nin niteliğine bağlı olarak, uygun seviyeyi seçin ve listenin altında bulunan PDF sıkıştır düğmesine tıklayın.

Site şimdi dosyanın boyutunu küçültmekle ilgili olacak. Bu işlem tamamlandıktan sonra işlemin tamamlandığını onaylayan bir mesaj görürsünüz ve sıkıştırılmış PDF’yi indir butonunu işaretlenmiş bir buton görürsünüz .

Düğmenin altında, dosya boyutunun ne kadar azaldığını gösteren bir gösterge de olacaktır. Bizim durumumuzda, Tavsiye Edilen Sıkıştırma seçeneğini seçtikten sonra, PDF orijinalinden yüzde 51 daha küçüktü.

Adobe Acrobat kullanarak PDF dosya boyutlarını küçültme

 

Adobe Acrobat Pro‘ya aboneliğiniz varsa, dosya boyutlarını azaltan yerleşik optimizasyon aracını kullanabilirsiniz. Hizmet için ödeme yapamayanlar, yedi günlük ücretsiz deneme süresi ile bu özelliğe hala erişebilir.

Yazılımı yükleyip çalıştırdıktan sonra, Acrobat’ta PDF’yi açın ve Dosya> Farklı Kaydetme> En İyileştirilmiş PDF’ye gidin. Bu, dosyanızın daha küçük bir sürümünü oluşturur.

PDF belgenizi düzenlemek isterseniz, özel bir yazılım paketine yatırım yapmaya değer olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.