Photoshop da istenmeyen ögeleri kaldırma

/ 22 Temmuz 2020 / 9.500 / yorumsuz
Photoshop da istenmeyen ögeleri kaldırma

Son zamanlarda Instagram uygulamasının kullanımının yaygınlaşması ile beraber fotoğraf çekme sıklığı da artmış durumda. Ancak fotoğraf çekme işlemi arttıkça insanların bu konuda ki problemleri de ortaya çıkmaya başladı. Örneğin gittiğiniz tatil beldesinde çekindiğiniz bir fotoğrafta suda ki bir ada yada sizinle aynı kareye giren bir insanı o fotoğraf karesinde istemeyebiliyorsunuz. Yada çekindiğiniz bir fotoğrafta çıkan yakınınız o fotoğrafta kendini beğenmediği için o fotoğrafın atılmamasını istemeyebiliyor.

Bu tarz durumlarda direkt Photoshop uygulamalarına yönelim başlıyor. Bu sebepten dolayı bugün sizlere bu yazımızda Photoshop sayesinde fotoğrafta istenmeyen bir kişinin yada nesnenin varlığını kaldırmak için yapmanız gereken işlemlerden kısaca bahsedeceğiz.

Bu işlem için “LAS SO TOOL” adında bir program kullanacağız.Bu işleme başlamadan önce belirtelim ki oldukça kolay bir şekilde bu problemi halledebilirsiniz. Photoshop ile fotoğrafta öge kaldırmak için ilk olarak bu program sayesinde fotoğrafınızda istenmeyen ögenin kenarlarını işaretliyorsunuz. Daha sonra ise sırasıyla ilk önce “Edit” sonra ise “Fill” adımlarını izleyerek karşınıza çıkan adımları da tamamlayarak fotoğrafınızda ki istenmeyen ögeleri kaldırma işlemini kaldırmış olacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz