Programsız arka plan resim kaldırma işlemi

/ 20 Haziran 2019 / 734 / yorumsuz
Programsız arka plan resim kaldırma işlemi

Bugün sizlere programsız arka plan resmi kaldırma hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Daha önceden photoshop ile birçok yerde photoshop şeffaf resim yani arkaplansız resim oluşturmadan bizlerde bahsetmiştik. Bugün ise online olarak sizlere herhangi bir program kullanmadan şeffaf resim yapma konusunda bazı bilgileri aktaracağız. Sizlerde resimler ile uğraşmayı çok seviyorsanız, ücretsiz olarak bazı araçlardan faydalanabilirsiniz. Arkaplan resim kaldırma ve temizleme için “https://www.remove.bg/” adresi üzerinden online devam edelim.

Fotoğraf arka plan kaldırma işlemi

Herhangi bir resmin arkaplanını kaldırmak için ufak adımlar atacağız. Örnek bir resimde nesne ağaç yada manzaraları kaldırarak, ön planda resim oluşturabilirsiniz. Sitenin çalışma mantığı ise oldukça açık. Sürükle bırak yada select a photo kısmından fotoğrafı seçin.

Sizlerinde gördüğü gibi arka plan manzarasında birçok bina yer alıyor ve örümcek adamı öne çıkarmak istiyoruz. Bunu siteye yükledik ve temizlemek istiyoruz. Yüklenilen resmi tekrar indirdiğiniz de arka plan temizlenmiş olarak inecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.