Sanal Asistan Bixby Devredışı Bırakma

/ 30 Ağustos 2018 / 670 / yorumsuz
Sanal Asistan Bixby Devredışı Bırakma

Sanal Asistan Bixby Devredışı Bırakma

Geçen yıl Samsung, sanal asistanı Bixby‘ye adanmış yeni bir fiziksel düğme tanıttı. Tek sorun, onu istemeden aktif hale getiren birçok kullanıcıyı rahatsız edebilmesidir. Bu yazıda, ana ekranınızdaki Bixby, Bixby Voice ve Bixby düğmelerini nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

 

Pixby asistanından kurtulmak için birçok sebep var. Bixby Ses ve Bixby Home: Hızlı bir hatırlatma gibi, Bixby iki yönü ayrılır. Bazı kişiler asistanın kazayla etkinleştirilebileceğini ve diğer kişilerin Bixby Voice özelliğini kullanmak istemeyebileceğini takdir edemez. Nedeni ne olursa olsun, nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Not: Bu hile Galaxy Note 9 üzerinde çalışmıyor

 

Bixby düğmesi nasıl devre dışı bırakılır

İlk isteksizliğine rağmen, Samsung bize cihazlarındaki fiziksel düğmeyi devre dışı bırakma seçeneğini verdi. Ne yazık ki, hala yeniden programlanamaz. Ya Bixby ya da tamamen işe yaramayabilir.

Öncelikle bir Samsung hesabına ihtiyacınız olacak. Bixby düğmesini devre dışı bırakmak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir.

  • Bixby’yi, normalde soldaki fiziksel düğmeyi tıklatarak açın.
  • Bixby ana ekranından, ekranınızın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. İmleç Açık olarak ayarlanmış haldeyken bir pencere açılır.
  • Bixby düğmesini Kapalı konumuna getirerek devre dışı bırakın.

 

Bixby Voice nasıl devre dışı bırakılır

Bixby düğmesini devre dışı bırakmış olsanız bile, Bixby sesini basılı tutmanın Bixby Voice‘i aktifleştireceğini unutmayın. Neyse ki, bu sorunu da çözmenin bir yolu var. Tek yapmanız gereken, Bixby Home‘a ​​ulaşıncaya veya sağa doğru Bixby düğmesine basana kadar sağa kaydırmaktır.

 

  • Sağ üstteki üç dikey noktaya basın.
  • Ayarlar arasında gezinin
  • Bixby Voice‘u kapatın ve işiniz bitti!

 

Ana ekranınızda Bixby nasıl devre dışı bırakılır

İstem dışı Bixby’i ana ekranda aktif hale getirmekten bıktınız mı? İyi haber var, çünkü Bixby’i ana ekranınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Ana ekranda basılı tutun
  • Ekranın sağına doğru kaydırın
  • Bixby Home ve voila‘yı devre dışı bırakın!

Bixby’yi kaldırmanın yararlı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa akıllı telefonunuz için sesli asistanın gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.