Ülkemizde En Çok Hangi Hastalığın Arandığı Belirlendi

/ 20 Mart 2018 / 612 / yorumsuz
Ülkemizde En Çok Hangi Hastalığın Arandığı Belirlendi

Ülkemizde En Çok Hangi Hastalığın Arandığı Belirlendi

İnternet kullanıcı sayısı her geçen gün artarken aktif kullanıcı sayısının artması artık araştırma şirketlerinin bu alanı kullanmalarına neden oluyor. Özel bir internet sağlık sitesi aracılığı ile yapılan araştırma sonucunda 2017 senesi içerisinde arama motorları üzerinden en çok aranılan hastalıkların listesi çıkarıldı.

Doktora Gitmeden İlk Olarak İnternetten Araştırma Yapıyoruz

Yapılan araştırmalar sonucunda artık kullanıcıların doktora gitmeden önce ilk olarak hastalıklarını internetten aratmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Yine hastalık konusunda en çok araştırmayı kadınlar yaparken en çok aranılan hastalık ise cilt hastalıkları olarak tespit edildi. 2017 yılında yapılan hastalık araştırmaları incelendiğinde en çok arama “ben” ve “cilt lekeleri” olduğu görüldü. 46 milyon aramanın büyük oranı cilt hastalıkları için yapılırken ikinci sırada yer alan alerji aramalarının oranı ise yüzde 3,97 oldu. Üçüncü en fazla arama oranı ise halk arasında basur olarak anılan hemoroid hastalığı için yapıldı.

Gençler Daha Çok Hastalık Araştırıyor

Hastalık araştırması yapan kişilerin yaşları incelendiğinde ise hastalık araştırması yapan kişilerin büyük çoğunluğunun 25 ile 34 yaş aralığında olduğu görüldü. Yüzde 43,2 oranına sahip olan bu grup en aktif grup olurken ikinci sırada ise yüzde 24 oranı ile 35 ile 44 yaş aralığında olan grup arama sıralamasında yerini aldı. En çok hastalık aramasını yapan kadınlar olurken internet üzerinden yapılan araştırma oranları yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.