Google Arama Sonuçları 5 Yenilik ile Değişecek

/ 2 Ekim 2018 / 815 / yorumsuz
Google Arama Sonuçları 5 Yenilik ile Değişecek

Google Arama Sonuçlarında 5 Şey Değişecek

 

Özellikle akıllı cihazların çıkmasının ardından merak ettiğiniz ya da aradığınız hangi bilgiyi başkasına sordunuz? Aklınıza takılan her soruda ve her konuda Google iki elinizin arasında olup, tüm bilgileri ondan edinmek üzere kurulu bir yaşam sürüyoruz. Hatta öyle ki bir ünlünün adı veya yaşı aklınıza gelmedi hemen Google üzerinden bilgi alarak merakınızı gideriyorsunuz. Karşınızda olan kişi ile iletişim kurmak ve soru sormak artık tarih olurken, Google kendisini geliştirmeye de devam ettiği gündeme gelen konular arasında yer aldı. Geçtiğimiz günlerde San Francisco’da yapılan toplantıda Google’ın geleceği konuşulmuş olup, Google arama sonuçlarında 5 şey değişeceği gündeme gelmiştir.

Google Discover – Keşfet

 

Yenilenecek olan maddelerden birisi de keşfet bölümü olup, artık sizin kişisel olarak arattığınız şeyleri belirleyerek Google otomatik olarak önünüze getirecek. Bu Google’ın aslında sadeliğinden ödün vermesi anlamına gelse de yakın zaman da hatta birkaç hafta içerisinde bu yeniliği uygulamaya koyacak.

 

Recalling past queries – Eski aramaları hatırlatma

 

Aslında var olan yani eski aramaları hatırlama konusu Google tarafından geliştirilecek olup, bu konuda yakın dönemde faaliyete girerek sizlere kolaylık sunacak.

 

Dinamik Organizasyon

 

Google yapılan arama sonucunda size yaptığınız aramaya yakın konuları da göz önüne getirecek olup, bu durumu size paket şeklinde sunacak.

 

Koleksiyonlar

 

Yaptığınız aramayı kaydedecek olan koleksiyonlar tamamen yenilik olarak gelecek olup, yaptığınız aramayı daha sonra kaydederek tekrar gündeme getirmeniz halinde işinize yarayacak.

 

Stories – Hikayeler

 

İnstagram, Facebook, Whatsapp gibi uygulamaların son zamanlarda çıkardığı güncellemelerden olan hikayeler kısmı artık Google da gündeme gelmiş olup, yakın zaman da önünüze çıkacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.