Whatsapp ile ilgili sorunlar ve çözümleri

/ 31 Mart 2018 / 4.495 / 3 Yorum
Whatsapp ile ilgili sorunlar ve çözümleri

WhatsApp ile ilgili bir sorun mu var? İşte çözümler

WhatsApp orada en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri, her ay aktif olarak kullanan insanların yüzde 10’u ile. Bu kullanım hacmi göz önünde bulundurulduğunda, birçok şeyin doğru olduğu anlaşılıyor, ancak bugün neyin yanlış gittiğine odaklanacağız. İşte Android’deki en yaygın WhatsApp sorunlarından bazıları ve bunlara yönelik çözümler.

WhatsApp’ı yükleyemiyorum sorunu

Amacıyla WhatsApp son sürümünü indirmek , bir akıllı telefon çalışan Android sürümü 2.3.3 veya daha yüksek olması gerekir. Telefonunuzun mevcut Android sürümünü Ayarlar> Telefon Hakkında‘da kontrol edebilirsiniz .

WhatsApp uygulamasını WhatsApp web sitesinden yüklemeye çalışıyorsanız , güvenlik ayarlarınızda Bilinmeyen Kaynakların etkin olması gerekir. Etkinleştirmek için Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar‘a gidin . Tabii ki, Play Store’dan alırsanız bu bir sorun olmayacaktır.

WhatsApp artık milyardan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip.

Whatsapp Messenger İndir

Whatsapp Aktivasyon kodumu alamadım

Yükleme sorunsuz bir şekilde ilerlediyse, ancak etkinleştirme kodunuzla birlikte otomatik olarak oluşturulan mesaj asla geçmez, önce numaranızı doğru girdiğinizden emin olun. Ayrıca, açılır listeden doğru ülkeyi seçtiğinizden emin olun. Bu, telefon numaranızın bulunduğu ülkedir, içinde bulunduğunuz ülke değil.

Kodu hala almıyorsanız sesli arama yapmayı deneyin. Bu sayede kodun bir bilgisayar tarafından telefon üzerinden okunmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayın, WhatsApp’a kayıt olmak için bir SIM kartınızın olması gerekir. Ayrıca, her telefon numarası için sadece bir cihaz kullanabilirsiniz.

Açık görünüyor, ancak doğru numarayı ve uluslararası arama kodunu kullandığınızdan emin olun.

WhatsApp’a bağlanamıyorum, WhatsApp çalışmıyor

WhatsApp bağlantı sorunları genellikle Wi-Fi veya ağ veri bağlantınızdan kaynaklanır. Bir mesaj gönderemiyorsanız, birkaç çözüm aşağıdadır:

  • Telefonunuzun açık olduğundan emin olun (yeni başlayanlar için bir tane).
  • Uygulamanın en son sürümünü Play Store’dan yükleyin (yukarıdaki bağlantı).
  • İnternet bağlantınızı, Wi-Fi veya 3G’yi kontrol edin ( Ayarlar> Kablosuz ve Ağ ).
  • Bir Görev Killer uygulamasının WhatsApp’ı etkilemediğinden emin olun.
  • Uygulama önbelleğini boşaltın ( Ayarlar> Uygulamalar> WhatsApp> Önbelleği Temizle ).
  • Son olarak, en aşırı çözüm: uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin.

Bazen, güçlü WhatsApp bile sunucu sorunları yaşar. Hizmetin kapalı olması nedeniyle WhatsApp’ın çalışmadığını düşünüyorsanız , kesinti güncellemelerinin verildiği WhatsApp Status Twitter hesabına gidin .

WhatsApp kişilerimi tanımıyor

WhatsApp’ın kişilerinizi tanımamasının birkaç nedeni vardır, bu yüzden aşağıdakileri yapmak için basit bir kontrol listesi verilmiştir:

Doğru iletişim numaralarına sahip olduğunuzdan emin olun (WhatsApp için kullandıkları).
Şu anda WhatsApp kullanıyor olduklarından emin olun.
En son WhatsApp sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
Kişi listenizde, tüm kişilerinizin ‘görünür’ ve / veya ‘görüntülenebilir’ olduğundan emin olun.
Kişi listenizde, tüm iletişim gruplarınızın (arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınız, vb.) ‘Görünür’ ve / veya ‘görüntülenebilir’ olarak ayarlandığından emin olun.

WhatsApp’ın tüm kişilerinizi aradığından emin olun

Whatsapp Video oynatamıyorum hatası

Bunun olmasını önlemek için deneyebileceğiniz iki şey var. Öncelikle, Google Fotoğraflar’ın güncel olduğunu kontrol edin. Sol üst kısmında hamburger menü düğmesine Play Store’u basın aç ve ardından My Uygulamalar ve oyunlar , ve Google Fotoğraflar güncelleştirme için bekleyen sayfanın üst kısmında olup olmadığını görmek.

Bu yardımcı olmadıysa, başka bir çözüm de Ayarlar> Uygulamalar / Uygulama yöneticisi> Google+‘ya gidip Güncellemeleri kaldır’a basmaktır.

Google Fotoğraflar’ın güncel olup olmadığını kontrol edip güncellemeleri Google + ‘ya kaldırın.

WhatsApp’da ‘Son Görme’ ne demektir?

Son Görülme kullanıcı WhatsApp kullanarak en son ne zaman zaman damgası anlatır. Bu, mesajınızı okudukları anlamına gelmez, sadece uygulamayı açtılar.

WhatsApp içinde olduğunuzda ve kişilerinizden biri de açıldığında, durumlarının “Çevrimiçi” olarak değiştiğini göreceksiniz, ancak yine de bu, mesajlarınıza baktıklarını göstermiyor, sadece WhatsApp kullanıyorlar.

WhatsApp’ta ‘Son Görülme’ göremiyorum

Son Görme zaman damgasını bir sohbette göremiyorsanız, birkaç nedenden dolayı olabilir. Eğer devre dışı bırakmış, Son Görülme zaman Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görülme , o zaman diğer insanların görmek mümkün olmayacaktır

Son Görme’ zamanı sadece belirli koşullar altında ortadan kalkacaktır.

Sorun yalnızca bir veya bazı kişilerle ilgiliyse, bu, WhatsApp ayarlarında Son Görme saatini devre dışı bıraktıkları anlamına gelebilir . Hala mesajlarınızı alıyor ve yanıtlıyorlarsa, bu neredeyse kesin.

Son neden, bir kişinin sizi engellemesidir. İletileriniz hiçbir zaman bir gri işaretlemeyi geçmezse, bu durum engellendiğinizden daha emin olur ve kişinin profilinde değişiklik göremezseniz, kesinlikle engellenmişsiniz demektir. Onu kırdığım için üzgünüm.

WhatsApp’da mavi onay işaretleri ne anlama geliyor?

WhatsApp mesaj pencerenizdeki iki kontrolün (veya onay işaretlerinin) ne olduğu konusunda bir sürü karışıklık var. WhatsApp’taki tüm işaretlerin tam bir dökümünü istiyorsanız, bizim ayrıntılı bir göz atın WhatsApp onay işaretleri ne anlama geliyor? sesli mesajlar için mikrofon işaretlerini de kapsayan makale.

İşte hızlı bir özet:

Saat sembolü, mesajınızın henüz cihazınızdan gönderilmeyeceği anlamına gelir.
Bir gri işaret, mesajın WhatsApp sunucusu tarafından gönderildiğini ve alındığını gösterir.
İki gri kene, mesajın istenen cihaza iletildiğini gösterir.
İki mavi kene, alıcının / alıcıların mesajı gördüğü anlamına gelir. (Grup görüşmelerinde, gruptaki tüm katılımcılar iletiyi görüntülediğinde bu demektir.)

Sesli aramalarla ilgili sorun yaşıyorum veya cevap çağrılarını cevaplayamıyorum
Düşük kaliteli sesli görüşmeler, çıkışlar yaşıyorsanız veya arama yapamıyorsanız veya arama yapamıyorsanız, bu kesinlikle bağlantınızla ilgilidir. Sesli aramalar Wi-Fi veya mobil veri üzerinden gerçekleştirilir. Bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun. Mobil veri kullanıyorsanız, en az 3G’ye ihtiyacınız olacak. Belki de ağ bağlantısını kesmeyi ve yeniden bağlamayı deneyin. Sorun şu anda bile olmayabilir: Konuştuğunuz kişi, iyi bir bağlantıya sahip olduklarından emin olmalıdır.

Sesli aramaların kalitesi, veri bağlantınızın kalitesine tabidir.

Sesli mesajları duyamıyorum veya WhatsApp ses çalamıyor

Bu, WhatsApp’ın güvendiği yakınlık algılayıcısı ile ilgili olabilir. Telefonunuzun ön yüzündeki fotoğraf makinesinin yanında bulunur ve telefonunuzu kulağınıza ne zaman tuttuğunuzu belirler. Sensör etkinleştirilirse, ses kulak hoparlöründen çok sessizce çalar. Telefonunuzu yüzünüzden uzak tuttuğunuzdan ve sesin normal hoparlörden çalmasını sağlayın. Sesin de açık olduğundan emin olmak için kontrol edin.

WhatsApp’ta video veya fotoğraf indiremiyorum

Baş Ayarlar> Veri kullanımı ve yalnızca Wi-Fi olduğunuzda etkin medya otomatik indirmeleri olup olmadığını görün. Öyleyse, bir Wi-Fi ağına bağlanmanız veya mobil verilerde otomatik indirme işlemlerini etkinleştirmeniz ve / veya dolaşım sırasında olmanız gerekir.

Bu ayarlar fotoğraf ve video indirme yeteneğinizi etkileyebilir.

Düşüş, çoğu zaman olduğu gibi, Wi-Fi kullanıyorsanız ve telefonunuzu yeniden başlatırsanız yönlendiricinizi yeniden başlatmanızdır.

WhatsApp ülkemde engellendi

Ülkenizde WhatsApp’ın engellenmesiyle ilgili talihsiz birkaç kişiden biriyseniz, sorunun çevresinde bir yol var. Bir VPN kullanın. Öğrenebilirsiniz birini neden ihtiyaç VPN, ne olduğu ve nasıl burada bir tane almak .

Fotoğrafları başka bir kişiye göndermek için kaydedemiyorum

Bunun yapılma şekli değişti. Paylaşmak istediğiniz sohbetteki görüntüye uzun basın ve sayfanın sağ üst köşesinde sağa bakan bir ok görünecektir. Buna basın ve görüntüyü paylaşmak istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

WhatsApp’daki fotoğrafları kolayca iletebilirsiniz.

Telefonum kaybolduğunda veya çalındığında ne yapmalıyım?

Öncelikle, SIM kartınızı taşıyıcınızla iletişime geçerek kilitleyin. Bu her zaman ilk adımınız olmalı. Bu yapıldığında, WhatsApp artık bu cihazda aktif hale getirilemez. Yeni bir SIM’iniz varsa (muhtemelen aynı numarayla) yeni telefonunuzdaki WhatsApp’ı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bu arada, WhatsApp’a hesabınızı devre dışı bırakmalarını isteyen bir mesaj gönderin. Support@whatsapp.com adresine “Kaybol / Çalıntı: Lütfen hesabımı devre dışı bırak” konulu bir e-posta gönderin ve telefon numaranızı e-posta gövdesine (uluslararası bir arama koduyla birlikte) ekleyin. Bunu yapmazsanız, WhatsApp hala Wi-Fi üzerinden kullanılabilir.

Telefonunuz çalınırsa, WhatsApp’a hesabınızı devre dışı bırakmasını rica ettiğinizden emin olun.

“Yeni mesajlarınız olabilir” bildirimi

Zaman zaman WhatsApp’tan bir bildirim alacaksınız: “Yeni mesajlarınız olabilir”. Özellikle, WhatsApp uygulamasını açtığınızda ve herhangi bir yeni bildirim görmediğinizde, bu oldukça belirsiz ve şifreli bir mesajla şaşırmış olabilirsiniz. Açıklama oldukça basit! WhatsApp iletilerinizi bilgilendirmek için push bildirimlerini kullanır, ancak asıl iletiyi iletmek için farklı bir kanal kullanır.

Kötü ya da düşük veri / Wi-Fi bağlantısı olan bir alanda iseniz, ağ, gerçek mesajı değil, push bildirimini teslim edebilir. Akıllı telefonunuzdaki veri tasarrufu modunu açtığınızda bu sorunlar zaman zaman ortaya çıkar. Şimdi, WhatsApp ile bu bildirimin ortaya çıkmasına neden olabilecek gerçek bir sorun olabilir, ancak bunun büyük olasılıkla kötü bir veri bağlantısıyla ilgili olması muhtemeldir.

WhatsApp’taki veriler nasıl kaydedilir?

WhatsApp günlük kullanımda tüm telefon verilerinizi çiğniyor mu ? İşte bu aç uygulamasını nasıl kontrol altında tutacağınız.

WhatsApp’ı açın.
Sağ üst taraftaki ‘üç nokta’ya dokunun
Ayarlar Seç
Dördüncü seçeneğe, Veri ve depolama kullanımına dokunun.
Mobil veri kullanırken üçüncü seçeneği seçin
Dört seçeneği (Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler) devre dışı bırakın ve Tamam’a basın
Düşük veri kullanımına ilerleyin ve sağ taraftaki kutuyu işaretleyin
Bu, mobil verileri kullanırken herhangi bir dosya türünün otomatik olarak indirilmesini devre dışı bırakır. Bu, bu dosyaların veri planınızla indirilmesini önler, dolayısıyla bunu yapmak için bir Wi-Fi ağına bağlanmanızı bekler.

WhatsApp ile ilgili diğer sorunlar
Burada listelenmeyen WhatsApp ile ilgili başka sorunlarınız varsa, bize bildirin. Daha fazla sorunuz varsa, forumumuza göz atabilir veya isteklerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakabilirsiniz. Bu makaleyi WhatsApp sorunlarınız için daha fazla çözümle güncelleyeceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Whatsapp ile ilgili sorunlar ve çözümleri (3 Yorum)

  1. Birçok kişinin kullanmış olduğu 24 saatlik durum paylaşımı konusu. 30 saniyelik video veya fotoğraf şeklinde bir veya birden çok sayıda paylaşılan durum bildirimlerini görmekte sorun yaşıyorum. Note 8 cihaza sahibim ve hem mobil ağ, hem wifi de bu sorun oluyor. Belirli bir düzen olmaksızın bazı kişilerin bazı durumlarını göremiyorum. Kimisinin bir durum fotoğrafını görüyorum, ikincisi görünmüyor. Kimisinin o anki tüm durum medyası açılmıyor. Bir çözüm bulamadım. Sorun bildirimi şu şekilde: “Üzgünüz, bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil.”

    • Merhaba, Bu sorun SD kartınızda yeterli alan kalmadığı ile ilgili olabilir. Öncelikle SD kartınızda yeterli alan olup olmadığını kontrol edin, alan varsa SD kart ayarlarını salt okunur şekilde ayarlanmış olduğuna dikkat edin. WhatsApp haricinde başka bir yerden dosya kaydedeibliyorsanız WhatsApp tanda kaydedebiliyorsunuz demektir. Yine de sorun çözülmediyse WhatsApp verilerini komple silip tekrar yüklemeniz gerekecek.