WhatsApp Karanlık Modu elde etmek için çalışmalarını sürdürüyor

/ 19 Eylül 2018 / 1.316 / yorumsuz
WhatsApp Karanlık Modu elde etmek için çalışmalarını sürdürüyor

WhatsApp Karanlık Modu elde etmek için çalışmalarını sürdürüyor

    • WhatsApp’ın, Facebook’a ait platformu için karanlık mod seçeneği üzerinde çalıştığı biliniyor.
    • Belirli bir karanlık mod uygulaması veya bir sürüm penceresi gibi pek çok ayrıntı henüz bilinmiyor.
    • Karanlık mod, uygulamayı gözlere daha kolay gösterir ve pil ömründen tasarruf ettirebilir.

WhatsApp kullanıcıları bu yıl değişen özelliklerden( grubuna çağırve şüpheli bağlantı algıma)sonra henüz bir karanlık mod‘a sahip değil.Karanlık mod üzerine şirketin çalıştığı haberleri basına sızıyor.

WABetaInfo’ya göre, son güncellemelerde karanlık modda “çok önemli gizli referanslar” var demesine rağmen özel referans göstermedi, bu yüzden daha fazla bilgi için nefesimizi tuttuk.

Yetkililerden resmi bir açıklama yok

WhatsApp’ın sadece karanlık bir mod veya siyah mod uygulayıp uygulamıyacağına dair henüz şirket yetkilerinden bir haber yok.Bize göre İkinci seçeneği(siyah mod) tercih ederek, uygulama OLED ekranlı telefonlarda daha az pil gücü tüketirdi .OLED ekranlar, siyahları göstermek için tek tek pikselleri kapatabilir, bize LCD ekranlardan daha derin bir siyah verir ve proseste tasarruf sağlarken mesajlaşma platformu karanlık bir mod seçerse (örn. Siyahı değil siyah renkte görüntüler), OLED telefonlarda gerçek bir pil tasarrufu yararı görmeyiz.

Pil koşullarının yanı sıra, karanlık ortamlarda kullanıldığında gözler koyu veya siyah modu daha rahat görebilir.Örneğin;Bir sinema salonunda WhatsApp’ı kullanıyor  ve çevrenizdekileri rahatsız ettiğiniz için utanıyor olsanızda karanlık mod parlak bir arka plana sahip bir uygulama gibi sizin ve çevrenizdekilerin gözlerini etkilemeyecektir.

Onaylanırsa Twitter , Samsung Internet Tarayıcısı , Discord ve Reddit gibi karanlık mod kullanan bir dizi uygulama arasında yerini alacak.

Cevaplamak için kaydır özelliği gelebilir

WABetaInfo tarafından sızdırılmış tek yeni WhatsApp özelliği de değil, aynı zamanda Android’de beta sürüm 2.18.282’de “cevaplamak için kaydır” seçeneğini de ortaya koyuyor. Yeni özellik, kullanıcıların görüşmeyi başlatmak için bir mesaj üzerinde hızlıca kaydırmasını sağlar. Buda görüşmek için “yanıtla” düğmesine dokunmadan daha hızlı bir çözüm gibi görünüyor.

Karanlık modda mı yoksa siyah modda mı kullanmayı tercih edersiniz?

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz