WhatsApp Konum Ayarını Nasıl Oluşturabilirim?

/ 20 Nisan 2019 / 434 / yorumsuz
WhatsApp Konum Ayarını Nasıl Oluşturabilirim?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’da bazı ayarları yaparak uygulamayı daha da zevkli hale getirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasında bildiğiniz üzere sesli arama, anlık mesajlaşma ve görüntülü arama gibi farklı özellikleri vardır. Bu özellikler dışında bulunduğunuz konumu ya da adres tarifi yapmak için kullanabileceğiniz konum özelliği de mevcuttur.

Aradığınız adresi bulmak için kullanılan en iyi navigasyon diyebiliriz. Konum atma özelliği, bulunan adresi en ideal şekilde göstererek, konum gönderdiğiniz kişiye kolaylık sağlar. Bu yazımızda sizlere konum özelliğini en iyi şekilde kullanabilmek için bu ayarları açma yönteminden bahsedeceğiz. Aşağıda olan adımları takip ederek WhatsApp konum ayarının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

WhatsApp Konum Ayarını Yapma İşlemi

Konum ayarından bahsetmeden önce ufak bir bilgi verecek olursak; Android cihaza sahipseniz ve arka planda çalışan konum özelliklerini kullanıyorsanız, bu durum şarjınızın kısa sürede bitmesine sebep olur. Şarjınızın kısa sürede bitmesini istemiyorsanız bu ayarı Uygulama Kullanıldığında şeklinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Ancak WhatsApp konum ayarının tercih edilmesi daha mantıklı bir yöntemdir. Bu durum için yani WhatsApp konum ayarını aktif hale getirmek için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone için WhatsApp Konum Açma Özelliği

  • Ayarlar
  • WhatsApp
  • Konum
  • Her Zaman

Bu adımları takip ederek WhatsApp konumunuzu sürekli aktif hale getirebilirsiniz.

Android için WhatsApp Konum Açma Özelliği

  • Ayarlar
  • Güvenlik ve Konum
  • Konum,

Konum üzerinden, WhatsApp konum ayarını sürekli aktif hale getirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.