WhatsApp’ta karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

/ 15 Şubat 2020 / 1.002 / yorumsuz
WhatsApp’ta karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

 

Sonunda kararıyor. Telegram da dahil olmak üzere birçok yarışmacı uzun zamandır karanlık bir modu benimsemiş olsa da, bir milyardan fazla WhatsApp kullanıcısı tam parlaklığa katlanmak zorunda kaldı. Yapay ışık özellikle karanlık kış aylarında rahatsız edici olabilir. Şimdi, bu değişmek üzere. Çünkü en son WhatsApp güncellemesi sonunda karanlık bir moda getiriyor.

Şu anda Avrupa’daki birçok kullanıcı için WhatsApp menülerinde karanlık mod görünüyor. Herkes aynı anda karanlık modu almıyor, ancak henüz sahip olup olmadığınızı görmek için Sohbetler> Tema altında kontrol etmeye değer .

WABetaInfo’nun WhatsApp oyuncuları daha önce bize karanlık modun WhatsApp beta’da göründüğü haberi getirmişti. 22 Ocak gecesi beta test kullanıcılarının WhatsApp’ı güncelledikten sonra karanlık moda geçebildiklerini söyledi. Etkilenen sürüm numarası 2.20.13’tür. Beta programına nasıl katılacağımızı ayrı bir makalede anlattık.

WhatsApp beta sürümüne nasıl katılabilirim?

Artık beta programına kaydolamıyorsanız, WhatsApp APK’sını harici kaynaklardan indirebilirsiniz. APKMirror güvenilir kabul edilir. Önlem olarak kurulumdan önce sohbetlerinizi yedekleyin. Bu, WhatsApp’ı tamamen yeniden yüklemenizi ve sunuculardan yeni yapılandırmaları yüklemenizi sağlar.

WhatsApp’ta Karanlık Modu Etkinleştir

WhatsApp’ı 2.20.13 sürümüne güncelledikten sonra, karanlık mod menü öğesinin sizin için etkin olması muhtemeldir. Ancak, bu işlev olmadan yine de kontrol grubunda olabilirsiniz. O zaman WhatsApp’ta karanlık modun resmi tanıtımını beklemek zorundasınız.

Önceki uygulamada, WhatsApp sohbet ayarlarına karanlık tema anahtarını ekledi. Orada seçenekleri bulacaksınız

Parlak: her zamanki gibi aynı tema
Koyu: siyah arka plana sahip yeni tema
Sistem varsayılanı: WhatsApp global düzeni takip eder ( Android 10 )
Güç tasarrufu moduna bağlı olarak: Pil gücü düşük olduğunda WhatsApp kararır (Android 9 veya daha eski)
Ancak, karanlık modda, WhatsApp siyaha dönmez, koyu maviye dönüşür. Sohbet balonları mavi veya koyu yeşil renkle vurgulanır.

Beta sürümüne katılsanız da katılmasanız da, bu yeni özellik büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç hafta içinde herkese açıklanacak. WhatsApp’ta karanlık modu kullanacaksanız ve nasıl kullanacağınız yorumlarında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz