Word’e Şifre Koyma İşlemi!

/ 27 Kasım 2019 / 2.121 / yorumsuz
Word’e Şifre Koyma İşlemi!

Ofis uygulamaları en çok kullanılan yazılımlar arasında yerini almaktadır. Word belgesini oluşturduğunuz zaman şifre koyma işlemini nasıl yapacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız. İşletmelerin ofis içinde tüm yazılımlarını bir arada toplayan program ücretli olup, Ms Office olarak adlandırılmaktadır. Bilgisayar her ortamda aktif olarak kullanılması programların bilinmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır. Ms Office Yazılım Paketi bulunan programlardır.

1- Word
2- Excel
3- Outlook
4- PowerPoint
5- Access
6- Front Page
7- One Note
8- Publisher

Yukarıda yer alan programlardan biri kullanıcıların ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılara Ms Office programları büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu tarz programların en ince detayına kadar öğrenilmesi yazılım paketleri konusunda eğitim kurs merkezlerinde gerçekleşir. Aynı zamanda iş dünyasında da MsOffice programlarının kullanılması ve bu programların en ufak detayına kadar bilinmesi avantajdır. Programların kullanımı bilinmesi kullanıcılar için büyük avantaj sağlayacaktır.

Word’de şifre koymak için ilk olarak Word dosyasını açın. Daha sonra dosya menüsünde Farklı Kaydet seçeneğine basın. Açılan Farklı Kaydet penceresinin sağ üst kısmında Araçlar seçeneğine basın. Güncellik Seçeneklerine tıklayın. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Şifre girilmeden yazının görülmesi mümkün değildir. Değiştirme parolası sayesinde dosya içeriğinin değiştirilmesinin engellenmesi için kullanılmaktadır. Bu iki seçenekten biri ile şifreleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz