Word Dosyalarına Filigran Nasıl Eklenir?

/ 25 Ekim 2019 / 1.322 / yorumsuz
Word Dosyalarına Filigran Nasıl Eklenir?

Bugün ki konumuz Microsoft Office Word belgesine filigran nasıl eklenir ? bundan bahsedeceğim. Bu konuya girmeden önce filigran ne işe yarar anlatacağım.

WORD FİLİGRAN NEDİR ?

Filigran genel anlamda paralarda ve devlet tarafından çıkarılan değerli kağıtlar da bir güvenlik amacı ile kağıdın yapısı sırasında dokusuna işlenen gizli ize denir.

FİLİGRANLI DOSYA OLUŞTURMA WORD

Office 2016 üst sürümü için “tasarım” butonundan “Filigran ekleme” işlemini yapabilirsiniz. Eğer Office 2010 sürümü kullanıyorsanız “Sayfa düzeni” butonundan  filigran ekle seçeneğini seçerek bu işlemi yapabilirsiniz. Filigran botununu seçtiğinizde hazır word filigran örnekleri karşınıza çıkacaktır. Burada seçim tamamen size kalmış isterseniz bu filigranı kişiselleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için de “Özel Filigran” menüsünü seçmeniz gerekecek.

WORD FİLİGRAN NASIL EKLENİR

Yazıyı özelleştirmek için özel filigranı seçtiğinizde karşınıza bir pencere açılacaktır. Eğer siz “metin filigranı”  kullanarak bir yazı ile filigran yapmak istediğiniz zaman seçili geliyor. Word dosyasına LOGO eklemek istediğiniz zaman açılan pencerede “resim filigranı” seçelim ve bu sefer de “resim seç”  butonu aktif hale gelecektir. Word filigran resmi eklemek için dosyadan, bing resim arama veya onedrive kısmından mevcut resimlerden ya da herhangi bir resim seçebiliyoruz. Seçtiğimiz resimleri yada metinleri bu pencereden ölçeklendirme ile tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Renk ayarlarından renginide değiştirebilirsiniz. Word filigran saydamlaştırma seçeneğinde ise “yarı saydam” butonunu ekleyerek yazı yada resmi saydamlaştırabilirsiniz.

Filigranı kaldırmak istediğiniz zaman “filigranı kaldır” kısmından kaldırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.