YouTube Reklamları tarayıcılarda nasıl engellenir ve kaldırılır?

/ 11 Kasım 2018 / 498 / yorumsuz
YouTube Reklamları tarayıcılarda nasıl engellenir ve kaldırılır?

 

YouTube reklamları için web tarayıcınızda bir reklam engelleyici kullanın

İstenmeyen reklamlardan kurtulmanın en belirgin yolu, özel bir reklam engelleyici kullanmaktır. Çoğu tarayıcıda, genellikle ücretsiz ya da en azından nominal bir miktarda mevcut bir dizi vardır.

Chrome tarayıcısında YouTube reklamları nasıl engellenir/kaldırılır?

Bir Chrome kullanıcısıysanız, reklam engelleyici bulmanın ve yüklemenin yolu, sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayıp açılan sekmede ayarlara basın ve ardından temalara girin. Şuan girdiğiniz yerde temalar kısmının hemen üstündeki uzantılar seçeneğine tıklayın ve böylelikle filtrelenmiş oldu. Arama bölümünde ‘reklam engelleyici‘ ( net sonuç için block ya da blocker yazabilirsiniz) araması yapın. Çıkan sonuçlardan seçim yaparak Chrome’a ekle butonuna tıklayıp işlemi sonuçlandırın. Çok etkili olduğunu bildiğimiz Adblock Plus önerimizi deneye bilirsiniz.

Firefox tarayıcısında YouTube reklamları nasıl engellenir/kaldırılır?

Eğer Firefox sizin tercih ettiğiniz tarayıcı ise, hemen hemen aynı yöntemdir. Sağ üst köşedeki üç çizgiyi tıklayın ve ardından açılır menüden Eklentiler‘i seçin. Sağ üst köşedeki arama kutusuna ‘reklam engelleyici‘ yazın, görüntülenen listeden kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından Yükle‘yi tıklayın.

Microsoft Edge tarayıcısında YouTube reklamları nasıl engellenir/kaldırılır?

Aynısı yukarıdaki tarayıcılarda olduğu gibi Edge için reklam engelleyicileri mevcuttur. Yüklemek için sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın. Açılır menüden Uzantılar‘ı ve ardından Mağaza seçeneğinden Uzantıları al‘ı tıklayın.

Şimdi ‘adblock‘u arayın, Adblock Plus simgesini tıklayın ve Get’i tıklayın. Adblock Plus yüklenecek ve bittiğinde Edge‘deki Uzantılar bölümünde görmeniz gerekir. ‘‘ı tıklayın ve kesintisiz YouTube izlemenize başlayabilirsiniz.

Internet Explorer tarayıcısında YouTube reklamları nasıl engellenir/kaldırılır?

Internet Explorer’de reklam engelleyicileri var. Bunları bulmak için X düğmesinin hemen altındaki sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın. Açılır menüden Eklentileri yönet‘i seçin, ardından görünen kutunun altına gidin ve Daha fazla araç çubuğu ve uzantı bul‘u tıklayın. Adblock için tekrar arama yapın, istediğinizi seçin, ‘Uygulamayı Al‘ı tıklayın ve otomatik olarak yüklenmelidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.