YouTube Video Oynatma Sorunu

/ 7 Temmuz 2019 / 935 / yorumsuz
YouTube Video Oynatma Sorunu

Bu yazımızda YouTube kullanıcıları arasında video oynatma hatası yaşayanlar için bilgi vereceğiz. Eğer siz de YouTube üzerinden video oynatma konusunda sorun yaşıyorsanız ve çözüm arıyorsanız bu yazımızda bunlara cevap bulabilirsiniz. YouTube uygulamasında karşımıza çıkan video sorunu birçok kullanıcı tarafından sinir bozucu bir durumdur.

Mobil cihazınız ya da web üzerinden yaşadığınız bu sorunun nedenlerinden bahsedelim…

Video oynatma konusunda yaşanan sorun genellikle internet sorunu sonucu ortaya çıkar. İnternetinizde olan kopukluk videolarınızın oynatılmasına engel olur. Eğer Wi-Fi üzerinden YouTube videoları izliyorsanız ve sorun yaşıyorsanız bu sorunun nedeni, modemle alakalı olabilir. Modeminizi kapatın ve daha sonra tekrar açın bu yenileme sayesinde internetiniz geri gelecektir. İnternet hızınızın düşmesinden kaynaklı olarak da video izleme konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Kendi internetiniz üzerinde video izliyorsanız ve karşınıza ‘Bir hata oluştu. Yeniden denemek için tıklayın’ tarzında bir yazı çıkıyorsa bu mobil verinizle alakalı olabilir. İnternetinizin bitmesi sonucu bu sorunu yaşayabilirsiniz ya da internetinizin az kalması sonucu videolarda hata oluşabilir. Aynı zamanda bulunduğunuz bölgeden kaynaklı olarak internet çekim gücünde sorun yaşanabilir.

Tarayıcınızda fazla sekmenin açık olması sonucu YouTube videolarında hata oluşabilir. Bu yüzden fazla sekmeniz açık ise bu sekmeleri kapatın. İnternetinizde oluşan sorunun çözümü için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda videoların çözüm aralığını değiştirerek, YouTube videolarda oluşan takılmaları, donmaları en alt seviyeye indirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.