Whatsapp Çalışmayan Telefonlar Hangileri | Eniyiandroid.com
     

Artık Whatsapp Eski Cihazlarda Çalışmayacak

Yazar: Emre Çelik   05 Aralık 2016    408        
 
 
 
 
 
 
WhatsApp Eski Cihazlar İçin Yeni Kararlar Aldı

Kuruluşunun 7. yılını düzenlediği çeşitli etkinlikler ile kutlamaya devam WhatsApp kuruluş yıldönümünü kutladığı bu dönemde yeni kararlar aldığını duyurdu. Daha önce de eski cihazlara verdiği destekleri gözden geçireceğini duyuran firma Nokia ve Blackberry modellerini tercih eden kullanıcılara kötü haberi verdi. 

Bu Telefonları Kullanıyorsanız Artık WhatsApp Kullanamayacaksınız

Kurulmuş oldukları 2009 yılında bu yana akıllı telefon sektörünün büyük bir hızla değiştiğini ve geliştiğini belirten WhatsApp bu teknolojiye ayak uydurmak için eski cihazlara verdikleri desteği çekmek zorunda olduklarını dile getirdi. Firma tarafından yapılan bir önceki açıklamada İOS 6 ve iPhone 3 için 2016 yıl sonu itibari ile artık hizmet vermeyeceklerini belirten firma aynı zamanda Windows 7, Android 2.2 Froyo ve Android 2.1 Eclair işletim sistemlerini kullanan akıllı cihazlar içinde artık himet desteği vermeyeceğini duyurdu. 

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan ve getirilen yeni özellikler ile her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmayı başaran WhatsApp bu telefonlara ek olarak Nokia markalı Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 modeli ile Blackberry 10 ve Blackberry OS modellerinin de artık desteklenmeyeceğini belirtti. Yani bu telefon modellerini tercih eden kişiler artık ne yazık ki telefonlarından WhatsApp uygulamasını kullanamayacaklar. Uygulamayı tercih etmek isteyen kişilerin WhatsApp destekleyen telefonlardan birini tercih etmeleri gerekecek. 

 
 
 

Etiket:   Whatsapp Eski telefonlar

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com