Güvenli Wi-Fi Şifresi Ayarı Nasıl Yapılmalıdır | Eniyiandroid.com
     

Komşuların Wi-Fi Bağlantısını Kullanmalarını Nasıl Önleyebilirim

Yazar: Emre Çelik   22 Eylül 2017    40        
 
 
 
 
 
 
Komşuların Wi-Fi Bağlantısını Kullanmalarını Nasıl Önleyebilirim?

Her geçen gün yaygınlaşmaya devam eden internet kullanımı beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Özellikle de kablosuz modem kullanımı çeşitli güvenlik sorunlarına neden olurken wi-fi şifresi modem güvenliği açısından büyük önem taşıyor. İnternet hızının internet kullanım kotasına bağlı olarak düşürülmesi wi-fi hattına girişin korunmasını zorunlu kılarken aynı zamanda bağlantınız üzerinden yasa dışı işlemler yapılması durumunda da sorumlu tutulan siz olabiliyorsunuz. 

Güvenli Wi-Fi Şifresi Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Komşularınız kadar kötü niyetli insanların da hedefi olabilecek wi-fi şifresi için mutlaka güvenlik önlemlerini arttırmanız gerekiyor. Bunun için atabileceğiniz ilk adım internet tarayıcısına giriş yaptıktan sonra kablosuz güvenlik ayarları sekmesine giriş yapmaktır. Bu ekranda karşınıza gelecek olan WPA2+AES seçeneğini işaretleyerek güvenlik ayarınızı daha güçlü bir konuma getirebilirsiniz. 

Modeminizi Görünmez Yapın

Kablosuz bağlantıyı açtığınız anda karşınıza bağlantı seçeneklerinin olduğu bir ekran çıkar. Modem isimleri listesinde yer alan kendi modeminizi seçerek şifresini girerek bağlantıya giriş yaparsınız. İşte modem isminizi gizlemeniz kötü niyetli kişilerin ve komşularınızın wifi hattınıza giriş yapmalarını zorlaştıracaktır. İnternet tarayıcısı üzerinden modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra kablosuz ağ ayarları sekmesinden SSID yayınlama seçeneğine tıklayarak bunu devre dışı bırakın. Alabileceğiniz en iyi önlemlerden biride şifrenin kırılmasını zorlaştıracak şifre kombinasyonları oluşturmaktır. Buna ek olarak MAC engelleme işlemini gerçekleştirerek şifrenizi biraz daha koruma altına almanız mümkündür. 

 
 
 

Etiket:   Wifi Kablosuz Ağ Bağlantı

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com