Android ve iPhone Wi-Fi ağ önceliği nasıl ayarlanır?

/ 29 Haziran 2020 / 8.226 / yorumsuz
Android ve iPhone Wi-Fi ağ önceliği nasıl ayarlanır?

Günlük hayatımızda yeri ayrı olan Wifi bağlantı noktalarını nereye gidersek gidelim görüyoruz. Devamlı kullanılan kablosuz ağları yönetmek de önem taşıyor.

Bunu herkesin bilmesine gerek yok ancak bu işlerle meşgul olan kişilerin her yerde ağa katılmasını davet eden sinyallerden kurtulmak için wifi ağını yönetmek önem taşıyor.

Bu gün sizlerde android cihazlarda wifi ağını nasıl yöneteceğinizi ve iPhone için ağ ayarları hakkında bir açıklama yapacağız.

ANDROİD CİHAZLARDA Wİ-Fİ AĞI AYARI

Kullanılan Android telefonlarda veya tabletlerde kablosuz ağa otomatik olarak bağlanma önceliği nasıl ayarlanır. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Ayarlar
  • WiFi
  • Gelişmiş Wi-Fi ayarları
  • Wi-Fi Önceliği seçeneği göreceksiniz. Size en uygun kablosuz wifi ağı önceliğini buradan seçerek belirleyebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra Android cihazlarda öncelik sırasını belirleyebilirsiniz. Eğer kullandığınız telefon veya cihaz Apple ise aşağıdan devam edin lütfen.

iPHONE WİFİ ÖNCELİK SIRASINI BELİRLEME İŞLEMİ

iPhone model cihazlarda wifi ağda öncelik sırasını değiştirme özelliği henüz bulunmuyor. Bunun yerine bağlandığınız ağın yanındaki i harfine basın ve “otomatik katıl” olarak işaretleyin. Hepsi bu kadar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz