Facebook Yeni Bildirim İşlevi 2017-2018 | Eniyiandroid.com
     

Yeni Bildirim İşlevi İle Facebook Bildirimlerinizi Artık Kaçırmayacaksınız

Yazar: Emre Çelik   26 Ağustos 2017    86        
 
 
 
 
 
 
Yeni Bildirim İşlevi İle Facebook Bildirimlerinizi Artık Kaçırmayacaksınız!

Bilindiği üzere Facebook kullanıcıları bir iletinin altına yorum yaptıkları anda bu iletiye yapılan diğer yorumları da otomatik olarak yeni bildirim şeklinde alıyorlar. Pek çok kişi bu sayede iletileri daha rahat takip ettiklerini belirtirken diğer tarafta yer alan kişiler ise sürekli olarak gelen gereksiz bildirimlerden rahatsız oluyor. Facebook tarafından sunulan yeni özellik ise bu özelliği destekler tarzda olduğu için rahatsız olan kişilerin bu rahatsızlıkları daha da artacak gibi görünüyor.
 
Yayın Sekmelerini Kapatarak Bundan Kurtulabilirsiniz

Sürekli olarak bu bildirimleri almak istemeyen kişileri de düşünen Facebook bunun için “yayın sekmelerini kapat” butonunu tıklamanız gerekiyor. Facebook sizin ilgilenebileceğinizi düşündüğü paylaşımlar içinde de bildirim almanızı sağlıyor. Ancak burada Facebook’un bunu nasıl belirlediği ve hangi parametrelerden yararlandığı konusunda tartışmalar bulunuyor. Bu nedenle bu tip bildirimler ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin konuşma çubuğunun hemen üzerinde yer alan ayar tuşuna basarak karşılarına gelen yeni ekranda “Yayın Sekmelerini Kapa” seçeneğini tıklamaları oluyor. 

Yorum Yaptığınız Paylaşımlardan Bildirim Almamak İçin Bunu Yapın!

Facebook üzerinden paylaşılan iletilere yapılan yorumun ardından Facebook otomatik olarak aynı iletiye yapılan her yeni yorumu size bildirim olarak gönderiyor. Bu bildirimi almak istemeyen kişilerin yorum yaptıktan sonra iletiyi tıklayarak küçük ok işaretini seçip burada açılan yeni pencereden “bu ileti için bildirimleri kapat” alanını işaretlemeniz gerekiyor. 

 
 
 

Etiket:   Bildirim Facebook Sosyal Medya

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com