Facebook Bu Sen Miydin? Uyarısı!

/ 4 Kasım 2020 / 30.882 / yorumsuz
Facebook Bu Sen Miydin? Uyarısı!

Facebook’ a tarayıcıyla girdiğinizde ve kısa süre sonra uygulamadan açtığınızda böyle bir uyarı veriyorsa bilin ki bu kişi sizsiniz. Çoğunlukla başka il yazdığından kullanıcılar hesaplarına girildiğini düşünürler. Örnek resimde Elazıg olarak görülüyor ama farklı bir ilden girilmiştir.
Bu sizi yanıtmasın. Operatör üzerinden internet erişimlerinde yakın olan illerden bağlantı yapılmış gibi görülebiliyor. İl bilgilerine takılmayınız. Ankara, Erzurum, Şanlıurfa veya İstanbul yazabilir ama siz Erzincan’ da olabilirsiniz. Operatörün bağlantı yapısına göre değişebilir ve yasal durumlarda net giriş yapılan yer mahkeme kararı ile öğrenilmekte.

-Telefondan açtığınızda ve farklı bir cihazdan veya bilgisayardan girildiğinde şüpheli olarak uyarı verebilir.
-Sürekli bağlantı yaptığınız internet harici bağlantı kullanıldığı zamanlarda da çıkabiliyor. Ama öncelikle aynı zamanlarda farklı bağlantılarla hesaplara ulaşılması gerekiyor.
-Birden çok cihazda aynı hesabın kullanılması.
-VPN kullananların çoğunda uyarı verebilir. Şüpheli davranışlarda mesaj dışında kilit ekrenı gelebilir. Uzun zaman girmediğiniz hesap ise sizi bir tehlike olarak görebilir.

Böyle bir ekranla karşılaşanların endişelenmeden en son yaptığı şeyleri düşünmesi önerilir. Önlem olarak şifre değiştirme, ek güvenlik seçeneklerinin incelenmesi ve ek seçeneklerin açılması gibi önlemler alınabilir. Kendinizden emin senin bunu ben yapmadım ile gerekli kontrollerin ve önerilerin çıkmasını düşünebilirsiniz. Eğer cihaz bilgisi doğru (iPhone, Samsung) ise ve yakın farklı girişler yaptıysanız siz olacaksınız. Problem olma olasılığı düşünülerek eğer sık böyle uyarılar geliyorsa profilin ve gerekli ayarların incelenmesini önermekteyiz. Numara ve mail ekli olması gibi iki aşamalı güvenliklerden yararlanın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz