Facebook Grubundan Ayrılma

/ 3 Mart 2021 / 4.080 / yorumsuz
Facebook Grubundan Ayrılma

Facebook eskisi kadar kullanılmasa da sosyal medya listelerinde sırasını kaptırmıyor. Her gün binlerce facebook grubu açılıyor ve insanların bir kısmı bu gruplardan çıkmak istiyor. Ancak nasıl yapacağını bilemiyor. Biz size bu yazımızda facebook grubundan nasıl ayrılacağınızı anlattık.

facebook grup ile ilgili görsel sonucu

Facebook Grubundan Ayrılma
-Açılır listeyi görüntülemek için üç noktalı simgeye tıklayın.
-Gruptan ayrıl seçeneğini seçin.

Grupta ayrıldığınızda gruptakilere bildirim gitmeyecektir ancak onlar grup katılımcılarına bakarsa anlayabilirler. Aynı zamanda herhangi bir bildirim vs. artık almayacaksınız. Eğer gruptan ayrılmak istemiyorsanız ve gönderileri de durdurmak istiyorsanız grubu takip etmeyi bırakmanız gerekecektir. Grup ve sayfa arasındaki farka gelecek olursak;
Grup: Mevcut arkadaşların biraraya gelip sanal alanda ortak ilgi alanları üzerinden biraraya gelmeleridir.
Sayfa: Gruba her ne kadar çok benzese de, farkı insanlarla arkadaş olamaz ve mesajlaşamazsınız. Ancak fotoğraf vs. gönderebilirsiniz. Facebook sayfaları, profesyoneller, ticari kuruluşlar ve tanınmış kişiler için “profiller” olarak tasarlanmıştır.
Profil: Burası ise sizin kişisel alanınızdır. Burada dilediğinizi arkadaş olarak ekleyebilir, istediğiniz sayıda fotoğraf atabilirsiniz.
Eğer grup yerine sayfayı takip etmeyi bırakmak istiyorsanız o halde ‘bu sayfayı takibi bırakın’ seçeneğini seçin.

facebook grup ile ilgili görsel sonucu

Birinin arkadaşlığını kaldırmadan takibi bırakmanın yolu var mı derseniz elbette! Kişi sizinle arkadaş olduğunu düşünse de siz artık yayın akışınızda onun gönderilerini görmeyeceksiniz. Bunun için kişinin yanındaki siluete tıklayıp takibi bırak demeniz yeterli olacaktır. Eğer bir facebook grubu silmek istiyorsanız, bunu grupta tüm üyeleri kaldırarak ya da grubu oluşturan bir yönetici iseniz gruptan çıkarak yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz