48 MP Kameralı Cep Telefonu Sony İle Geliyor

/ 2 Ağustos 2018 / 736 / yorumsuz
48 MP Kameralı Cep Telefonu Sony İle Geliyor

48 MP Kameralı Cep Telefonu Sony İle Geliyor

Akıllı cep telefonu alanında her zaman satışa sunduğu cihazların kameraları ile fark yaratmayı başaran Sony büyük bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Sony satışa sunacağı cihazlarda kullanmak üzere geliştirdiği son kamerası ile sektörde yeni bir döneme imza atacak. Kamera sensörünü eski modellerde yer alan sensörlere kıyasla 4 kat daha güçlendiren Sony buna ek olarak 48 MP ve 8000X6000 çözünürlük kalitesi sunacak.

Satışa Sunulacak Yeni Modelde Kullanılacak

Yeni nesil kamera üzerinde çalışmalarını sürdüren Sony markasının bu kamerayı üzerinde çalıştığı son modelinde kullanması bekleniyor. Sony markasının amiral model olarak satışa sunacağı cihaz hakkında henüz isim detayı bile açıklanmamışken kamera özelliklerine bu kadar yoğun ilgi gösterilmesi de markanın doğru yolda ilerlediğini gözler önüne seriyor. İnstagram ve Facebook gibi popüler sosyal medya ağları üzerinden insanların sürekli olarak resim paylaşmaları ve selfie akımı cep telefonlarının kamera özelliklerinin daha da değerli hale gelmesine neden oldu.

Cep Telefonu Alma Kararını Etkiliyor

Yapılan son araştırmalar da tüketicilerin cep telefonu satın alırken kararlarını verme konusunda cep telefonu kamera özelliklerinin de belirleyici olduğunu ortaya koyuyor. Cep telefonu kamerası konusunda iddialı ola markalardan biri olan Huawei tarafından satışa sunulan son cihazlarda yer alan kamera özellikleri dikkat çekerken Sony 48 MP kamerası ile sektöre bambaşka bir soluk kazandırmayı hedefliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler