İPhone ve iPad’de PS5 DualSense Denetleyicisini Nasıl Kullanırım?

/ 11 Nisan 2021 / 1.104 / yorumsuz
İPhone ve iPad’de PS5 DualSense Denetleyicisini Nasıl Kullanırım?

Sony’nin PlayStation 5’i, 4K teknolojisiyle donatılmış, üst düzey konsol deneyimi sunan bir kit. Ancak onları daha da üst düzeye çıkarmak isterseniz DualSense denetleyicilerini kullanabilirsiniz. Özellikle bunu İPhone ve iPad’de kullanmak isteyenler oluyor ancak nasıl yapacağını bilmiyorlar.

Yeni PS5 Sistem Güncellemesi DualSense Denetleyici Tweaks'i İçeriyor -  Esports Life

Bunu yapabilmeniz için, cihazınızın iOS 14.5 çalıştırıyor olması gerekir. Daha sonra;
-İPhone veya iPad’inizde ayarlar uygulamasına gidin.
-Bluetooth’u açın.
-DualSense denetleyicinizde, izleme dörtgeninin etrafındaki LED yanıp sönene kadar PS düğmesini ve paylaş düğmesine basılı tutun.
-İOS cihazınızda, kullanılabilir cihazlar listesinde Sony DualSense’e dokunun.
Yukarıdaki adımları uygulayarak, DualSense’inizle eşleşmeli ve Apple Arcade ve App Store aracılığıyla sunulan uyumlu oyunlarda mobil oyun oynamaya hazır olursunuz. Eğer İPhone ve iPad’de özel düğme eşlemesi kurmak isterseniz;
-Ayarlara girin.
-Genel ayarlara gidin.
-Oyun kumandasına girin.
-Buradan, oyun kumandanızdaki düğmelerden herhangi birini yeniden eşleştirebilirsiniz.

Sony’nin DualSense denetleyicisi, PS5’in tartışmasız en güçlü satış noktasıdır ve birçok kullanıcıyı cezbeder. DualSense denetleyicideki çoğu düğmeyi sınırsız kullanabilirsiniz ancak temel işlevlerin ötesini beklemeyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz