PS4’te PS2 ve PS3 oyunları nasıl oynanır?

/ 26 Kasım 2018 / 2.215 / yorumsuz
PS4’te PS2 ve PS3 oyunları nasıl oynanır?

 

PS4’te PS2 ve PS3 oyunları nasıl oynanır?

 

PS4 ve Pro PS4‘ün  yanında piyasada bugün en popüler konsolların diğer iki uydusu Xbox One X ve Nintendo Switch ama siz eski oyunları oynamak istiyorsanız(PS2 ve PS3 oyunlarını)size yardımcı olacağız. Burada, Sony’nin PS4’le olan mevcut geriye dönük uyumluluk durumunu açıklıyoruz ve oyuncuların konsolda PS2 ve PS3 başlıklarının keyfini nasıl çıkarabileceğini gösteriyoruz.

PS2 ve PS3 oyunlarını PS4’ümde oynayabilir miyim?

 

Ne yazık ki, cevap, hayır. Diski konsola koyarak değil. Mevcut konsoldaki PS3 oyun disklerini kullanamazken (PS3 başlıklı ilk nesil PS3’te olduğu gibi), Sony’nin İngiltere’deki PlayStation Now hizmetiyle daha eski başlıkları yayınlayıp indirebilirsiniz. ABD ve diğer ülkelerden bir kısım indirebilirsiniz.

Xbox One geriye dönük uyumluluk sunuyor PS4 neden sunmuyor?

 

Sony’den farklı olarak Microsoft, neredeyse 500 adet Xbox 360 başlığı için Xbox One ile geriye dönük uyumluluk sunuyor. Oyun sahibiyseniz veya oyunu Microsoft’un çevrimiçi mağazasından satın aldıysanız, oyunu oynayabilirsiniz. Sony’nin PlayStation Avrupa başkanı Jim Ryan Haziran 2017’de yaptığı röportajda, geriye dönük uyumluluğun oyuncular tarafından çok talep edildiğini, aslında çok sık kullanılmadığını söyledi. Sonra durum şu noktaya geldi ” Biz geriye dönük uyumluluk ile amatörce ettik, çok istenen özelliklerden biri hatta çok kullanılan ” bir bakıma hatalarını kabullenmek ve adım atılmasını sağlayarak kullanıcılara hizmet etmek yinede iyi haber olabilir.

Şimdi PlayStation’ı kullanarak PS2 ve PS3 oyunlarını oynayın

 

Eski disklerinizi kullanarak eski PS2 ve PS3 oyunlarınızı PS4’ünüzde oynatamazken, başka bir seçenek de mevcut: PlayStation Now. Xbox One’ın geriye dönük uyumluluğu ile aynı olmasa da, oyuncuların internet üzerinden oyunların bir kütüphanesini oynatmalarına ve indirmelerine olanak tanır.

Sony‘nin PlayStation’ı Şimdi abonelik, oyuncuların neredeyse anında akış sayesinde, PS2, PS3 ve PS4 oyunlarından oluşan bir kütüphaneye erişmelerini sağlıyor. Aslında, Sony seçim için 600’den fazla başlık olduğunu iddia ediyor. Akış oyunları, ilk indirmeler ve konsollar arasında senkronize ilerlemeyi içermeyen faydalar sunar, bu yüzden bazılarına hitap edebilir. Yukarıda belirtildiği gibi, hizmet aynı zamanda çevrimdışı kullanım için oyunlar indirmenize izin verir yavaş internet bağlantılarına sahip olmayan kullanıcılar için ideal.

Servis PS4 ve PC için kullanılabilir ve abonelik için aylık ücreti vardır. Size ilk günden itibaren tüm 600’den fazla başlığa sınırsız erişim hakkı verir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.