53 Portu Hakkında Genel Bilgi

/ 5 Mart 2021 / 1.236 / yorumsuz
53 Portu Hakkında Genel Bilgi

Bu yazımızda sizlere 53 portu ne demek, kısaca bilgi vermeye çalışacağız. 53 port, 53 DNS portu olarak bilinmektedir.
Yani alan adı hizmetleri veren sunucular diğer istemcilere IP adresinin ne olduğunu anlamasını sağlayan bir porttur. Bu port istemci bilgisayara haber vermektedir. Aslına biraz da DNS ayarları ile ilgilidir.

53 portu ile ilgili görsel sonucu

Yani eniyiandroid.com diye link çubuğuna yazarsanız eğer sitemize doğrudan giriş yapmış olursunuz ancak bide sitemizin IP adresi vardır. Bu IP adresini de yazarak eniyiandroid.com adlı sitemize yine doğrudan giriş yapabilirsiniz. Dns sunucular ip adresinden domain ismini veya domain isminden ip adresine çözümleme yapmaktadır. Böylece internet sitesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşte 53 portu ip adresleri ile istemcilerin haberleşmesini sağlayan port olarak görev yapmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz