DNS Korsanlığına İntra İle Önlem Alınacak

/ 10 Ekim 2018 / 564 / yorumsuz
DNS Korsanlığına İntra İle Önlem Alınacak

Alphabet, Intra İle Korsanlara Büyük Önlem

 

DNS korsanlığı son zamanlarda artması nedeni ile büyük şirketler kendilerini koruma altına almak için büyük önlemler alıyor. Google’nin ana şirketi olan Alphabet yeni bir uygulama çıkartmış olup, Intra olarak isimlendirilmiş olan bu program büyük merak ve ilgi topladı.

Google’nin ana şirketlerinden olan Alphabet’in çatısı altında çalışmalarını sürdürmekte olan Jigsaw, yeni uygulaması olan Intra’yı tanıttı. Intra, Google Play uygulamaları arasında yer almakta olup, programın temelinde ise Adroid cihazlar bulunmaktadır. Bu uygulama telefonlar üzerinde kullanımı hakim olurken programın, amacı ise cihazlarınız üzerinden bazı sitelere yada sosyal medyaya erişim sağlanırken, karşılaştığınız DNS korsanlarına karşı sizleri ve cihazlarınızı korumaktadır.

 

Alphabet’ten Açıklama

 

Alphabet, Intra programı ile ilgili açıklamada bulunurken, DNS sistemi aslında internetin önemli kısımlarından olup, internetin telefon defteri gibidir. Akıllı cihazlar aslında hangi sunucuya bağlanacağını bilirler. Fakat DNS ile bilgisayar arasında bulunan bağlantının şifrelenememesi nedeni ise kötü niyetli kişiler için açık oluşmakta olup, bu açık ise DNS korsanlarının işine gelmektedir. İşte tam olarak bu açığın örtülmesi amacı ile DNS korsanlarına karşı Intra piyasaya çıkarılmış olup, kötü niyetli kişiler bu uygulamayı kontrol edemez. Tabi ki bu şekilde cihazlarınıza sızma imkanı ise bulunmamaktadır. Böylelikle ziyaretinde bulunduğunuz siteler ve sosyal medya yerleri korsanlardan uzak bir hal alır. Google Play Store’den Intra uygulamasını indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.