iPad ile Yasaklı Sitelere Girme İşlemi Nasıl Olur?

/ 7 Ağustos 2019 / 1.818 / yorumsuz
iPad ile Yasaklı Sitelere Girme İşlemi Nasıl Olur?

Bu yazımızda Apple kullanıcıları için yasaklı sitelere nasıl giriş yapabilecekleri konusunda yardımcı olacağız. Yasaklanan sitelere VPN ve DNS adresini değişerek giriş yapabilirsiniz. VPN sayesinde uzak bilgisayar üzerinden servis sağlayıcısına bağlı gibi bağlantı kurabilirsiniz. Fakat servis sağlayıcısı paralı olabilir. Ücretli ya da ücretsiz olarak bulup, seçim yapabilirsiniz.

VPN işlemi bu şekilde gerçekleşiyor, DNS işlemi ise isim çözümlemesidir. YouTube yazıp enter tuşuna tıkladığınız zaman ilk listede Turk Telekom DNS adresleri yer almaktadır. Mahkeme tarafından yasaklanan sitelere erişim sağlayamazsınız. Fakat iPad kullanıcılar yasaklı sitelerin DNS adresini değiştirerek kullanabilirler. DNS adresi ya da VPN adreslerinde yapacağınız değişiklik sayesinde yasaklı olan sitelere girişinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz