iPhone ile Yasaklı Sitelere Girme İşlemi

/ 8 Ağustos 2019 / 2.606 / yorumsuz
iPhone ile Yasaklı Sitelere Girme İşlemi

Son dönemlerde sosyal video paylaşım sitesi olan YouTube uygulamasına yasak geldi. Bu durumdan sonra kullanıcılar yasaklı sitelere girişin nasıl olabileceğini araştırdı. Eğer bir site size yasa veriyorsa, girmenize izin vermiyorsa bu sitelere birçok farklı yok ile girebilirsiniz. Mesela DNS ve VPN adresini değiştirerek girişi yasak olan sitelere geçiş yapabilirsiniz.

VPN bağlantıları genellikle yurt dışı sunucusu olabilir. VPN bağlantınızı ücretli ya da ücretsiz bir şekilde değiştirerek kullanabilirsiniz. DNS adresini değiştirme işlemi de sizi çözümlemeye ulaştıracaktır. DNS değiştirme alanı üzerinden, DNS adreslerine girip daha sonra değiştirin. DNS adresini değiştirme işlemi basit ve kısa bir yöntemdir. VPN ya da DNS üzerinden iPhone cihazlar için yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz