Android Cihazlarda Telefonu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 7 Nisan 2018 / 802 / yorumsuz
Android Cihazlarda Telefonu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Android Cihazlarda Telefonu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok beğenilen özelliklerden biride “telefonu bul” özelliğidir. Oldukça yüksek fiyatlara satılan telefonların kaybolması ve çalınmasına karşı özel bir güvenlik önlemi olarak öne çıkan bu özellik aynı zamanda sevgililerin ya da aile üyelerinin birbirini takip etmelerini sağlamak amacı ile de kullanılabilmektedir. Peki, Android cihazlarda telefonu bul özelliği nasıl kullanılır?

Android Telefonlarda Telefonu Bul Özelliği Var Mı?

Apple markalı telefonlarda bulunan İOS işletim sistemi içerisinde “telefonu bul” özelliği yüklü olarak gelmektedir. Yani İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda bu özellik zaten yüklü olarak gelmektedir. Ancak Android işletim sistemi farklı bir sistem olup her iki işletim sisteminde aynı uygulamalar yüklü değildir. Bu nedenle “telefonu bul” özelliği Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yüklü değildir. Ancak aynı özelliği sunan farklı uygulamalarla telefonunuzu koruma altına almanız sağlanmaktadır. Bunlardan biride Android Cihaz Yöneticisi uygulamasıdır.

Android Cihaz Yöneticisi

Telefon kullanıcılarının en çok korktuğu durumlardan biride telefonlarını kaybetmek ya da çaldırmaktır. Böyle durumlardan korunmak için indirebileceğiniz uygulama ile telefonunuzda yer alan bilgilerinizi başkalarının ele geçirmesini de engellemiş olursunuz. Yine uygulama sayesinde telefonda yer alan ekran tuş kilidi sıfırlama işlemi de yapılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak telefonda bulunan tüm veriler de aynı uygulama sayesinde istendiği anda hemen kolaylıkla silinebilmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.