Android’de GPS’i nasıl hızlandırabilirsiniz?

/ 21 Aralık 2018 / 3.269 / yorumsuz
Android’de GPS’i nasıl hızlandırabilirsiniz?

 

Android’de GPS nasıl hızlandırılır?

 

Telefonunuzdaki Global Konumlandırma Sistemi (GPS) çok kullanışlı bir özelliktir. Google Maps ile çalışarak bir satnav(uydu) haline gelebilir, koşularınızı ve yürüyüşlerinizi takip edebilir ya da son aylarda çılgınca başarılı Pokemon Go oyunu ile haydut Pokemon’u avlamak için bile kullanılabilir.

Bir GPS sinyalinin güvenilmez veya yavaş olduğu ve peşinden koştuğunuz Pikachu’yu bulamayacağınız zaman eğlencelidir. Bu yüzden, bu sorunları önlemek ve Android‘de GPS hızlandırmak için birkaç ipucu.

Android’de GPS’i hızlandırma: Konum verilerine erişim izni verme

 

Gözden geçirmesi kolay bir şey olduğundan, ilk yapmanız gereken şeylerden biri, kullandığınız uygulamanın cihazınızın konumuna erişebilmesidir. Bir uygulamayı ilk kez yüklüyorsanız – Pokemon Go – yani Android 6.0 ve sonraki sürümleri çalıştıranlar, konum verileri kullanma izni için uygulama tarafından istenir. Bunun gerçekleşmesi için İzin Ver’e dokunun.

Uygulama cihazınıza önceden yüklenmişse, Ayarlar menüsünü açmanız ve ardından Cihaz bölümündeki Uygulamalar seçeneğini bulmanız gerekir. Buna dokunun ve ardından uygulamanın kendisine dokunun. İzinler bölümünü buluncaya kadar aşağı kaydırın, ardından o konuma dokunun ve ardından Konumun açık olup olmadığını görün.

Android’de GPS hızlandırma: Yüksek Doğruluk Kullanma

 

Telefonunuzdaki GPS’in hem doğruluğunu hem de güç tüketimini etkileyen birkaç farklı ayarı vardır. En iyi GPS sinyalini istiyorsanız, telefonunuzu Yüksek Doğruluk moduna geçirmeniz gerekir, ancak bunun pilinizi normal moddan biraz daha çabuk tüketeceğini unutmayın.

Modu değiştirmek çok kolaydır. Öncelikle Ayarlar menüsünü açıp Kişisel bölümün Konum’u seçmeniz gerekir. Servisin açık olup olmadığını ve hangi modda ayarlandığını başlığın altında görebilirsiniz.

Konum’a dokunun ve seçenekler listesinin en üstünden Mod’u seçin. Burada üç ayar bulacaksınız: Yüksek Doğruluk (bu sadece en iyi sonuçları verir, çünkü sadece GPS kullanır, aynı zamanda WiFi, Bluetooth ve mobil şebekenizden gelen sinyalleri içerir), Pil Tasarrufu ve Sadece cihaz.

Modu değiştirmek için Yüksek Doğruluk’a dokunun.

Android’de GPS nasıl hızlandırılır: GPS uygulaması

 

Google Play Store‘da, performansları ince yollarla iyileştirmek için tasarlanmış çeşitli GPS uygulamaları vardır. En popüler uygulamalardan biri MobiWIA‘nın GPS Durum ve Araç Kutusu’dur. 10 milyondan fazla dosya indirme ve 4,5 / 5’lik bir ortalama puanlama. Uygulamanın temel sürümü, birkaç reklamı içeriyor, ancak Pro sürümüne yükseltme maliyetine düşük bir ücret karşılığında erişebilirsiniz.

GPS Durum ve Araç Kutusu’ndaki en iyi özelliklerden biri, A-GPS XTRA Verilerini indirme yeteneğidir. Bu, sistemi ince ayarlayan, GPS’inizi hızlandıran ve genellikle işleri biraz daha keskin hale getiren ek bilgilerdir. Bu tesise erişmek için bir Pro hesabına ihtiyacınız yoktur, ancak önbelleği manuel olarak temizlemeniz ve birkaç günde bir A-GPS XTRA özelliği için yeni verileri indirmeniz gerekir. Tabii ki bir Pro hesabı bunu otomatik olarak yapar.

A-GPS XTRA verilerin yanı sıra, uygulama mükemmel bir pusula, tesviye aracı ve yol noktaları belirleme yeteneğine de sahiptir.

Al işte ozaman, buyur. GPS’inizi nasıl güçlendireceğinize dair birkaç ipucu. Artık dünyaya gitmeye ve nereye gittiğinizi her zaman bilmeye hazırsınız. Sadece uzun yolculuklar ya da Pokemon Go maceralarını planlıyorsanız pil paketini ya da iki tane almayı unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz