TELEFONDA KONUMU KULLANAN UYGULAMALAR

/ 30 Ağustos 2020 / 6.633 / yorumsuz
TELEFONDA KONUMU KULLANAN UYGULAMALAR

Merhabalar, bu yazımızda telefon konumunu kullanan uygulamalar hangileridir, hangi uygulamalar konumuzu kullanıyor bunlara nereden bakılır, nereden öğrenilir konusunda sizlere bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Telefonunuza yeni uygulama yüklediğinizde uygulama, sizden bazı özellikler için izin ister. Bu izinlerden biri de konum erişim iznidir ve bu izni isteyen uygulamaların başında, Swarm, Facebook, Harita gelmektedir. Arka planda çalışan konum, bilgilerinizin bir başkası tarafından kullanabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle bu açığı kapatmak için arka planda konum servisini kullanan uygulamaları tespit ederek kapatabilirsiniz.

ANDROID İŞLETİM SİSTEMİNDE KONUM BİLGİSİNİ KAPATMA

Android işletim tabanlı cihazlarda konumu kapatmak için, ayarlar bölümünde uygulamalara girip, uygulama izinlerinden konumu kapatabilirsiniz.

İOS İŞLETİM SİSTEMİNDE KONUM BİLGİSİNİ KAPATMA

İos işletim tabanlı cihazlarda ise ayarlar bölümünden gizliliğe giderek konum bilgisini kapatabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz