Android Telefonlarda Çift Rehberi Birleştirme(Tekraralanan Kişileri Kaldırma)

/ 3 Nisan 2018 / 11.461 / yorumsuz
Android Telefonlarda Çift Rehberi Birleştirme(Tekraralanan Kişileri Kaldırma)

Android Telefonlarda Çift Rehberi Birleştirme(Tekraralanan Kişileri Kaldırma)

Yinelenen kişiler şeylerin büyük şemasında büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak başkalarıyla iletişimde bulunan herhangi bir uygulamada yaşamı rahatsız edici hale getirebilir – bir kişinin eski numarasına bir mesaj yollayabilir veya hatta yanlış kişi ile tamamen mesajlaşabilirsiniz.

Kişiler listenize erişmek isteyen tüm farklı uygulamalarda (hem mobil hem de diğer yerlerde) kopyalar kolayca çoğaltılabilir durumdadır. Bu yinelenen adres defteri girişlerinden kurtulmak için bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Android telefonunuzdaki Kişilerden

Başlamak için ilk yer Android’de Kişiler uygulamasıdır. Açıkçası bu, seçtiğiniz üreticinin tam olarak kişiler uygulamasıyla ne yapmaya karar verdiğine bağlı olarak değişebilir, ancak stokta Android Lollipop üzerinde bir isme dokunabilirsiniz, sonra düzenleme simgesine (bir kalem sembolü), daha sonra çöp kutusu onu silebilir .

Kişileri birleştirebilir veya çoğaltabilirsiniz.

Aynı kişi için iki kişi girişiniz olabilir (örneğin bir e-posta adresi ve örneğin bir cep telefonu numarası ile). Onları bir araya getirmek için, kişi düzenleme ekranına gidin, Diğer menüsünü açın (üç dikey nokta) ve Katıl’a dokunun – daha sonra birleştirmek için bir kişi seçebilirsiniz.

Android’in (TouchWiz, Sense ve benzeri) çoğu aroması, benzer bir özelliği veya kişileri tespit etmek ve çıkarmak için başka bir araç türüne sahiptir. Örneğin, bir Samsung telefonunda, iki kartviziti birbirine bağlamak için iletişim sayfalarındaki Bağlantılı etiketin yanındaki bağlantı simgesine bakın.

Gmail’den Düzenleme

Bazen Google kişilerinizi, gezinmek için birkaç seçeneğinizin bulunduğu web arayüzünden yönetmek en iyisidir. Gmail’den, açılır menüyü gelen kutusunun sol üst tarafına tıklayın, ardından sanal adres defterinizdeki kişilerin tümünü görmek için listeden Kişiler‘i seçin.

Google, web için henüz sahip olmadığınız veya bulunamayan yeni bir Kişiler arayüzünü kullanıma sunmakta, ancak süreç her iki durumda da benzerdir. Soldaki menüde Yinelenen bul bağlantısını tıklayın ve Google, ortak ayrıntıları paylaşan ayrı adlar arar (adlar veya cep telefonu numaraları gibi).

Sonuçların göründüğünü gördüğünüzde, belirli bir kartvizit grubunu birleştirmek için Birleştir’i veya hepsinde prosedürü gerçekleştirmek için Tümünü birleştir’i tıklayabilirsiniz. Alternatif olarak, onay kutularını kullanarak ana listeden kişileri manuel olarak seçebilir, ardından üstteki simgeleri kullanarak bunları birleştirebilir veya silebilirsiniz.

Özel bir uygulama kullanarak Simpler

Orada uygulamalar bir dizi olduğunu Android’e daha kolay kişileri yönetmek izin verdi, istediğini al edecek etrafında, ama şimdiye kadar karşılaştığımız en iyilerinden biri olarak adlandırılan basit Birleştirme Yinelenenleri – bu birleştirme kişilere benzer bir şekilde çalışır Google’ın Gmail’de web’de sağladığı araç.

ek yapmanız gereken, Basitleştirme Birleştirme Kopyaları’nı başlatmak ve uygulama, telefon rehberinizi araştırmak ve olası eşleşmelerin bir listesini (hem detaylara hem de isimlere dayanarak) çizmektir. Daha sonra, bunları gözden geçirme ve onaylamadan önce geçmek istediğinizi seçebileceksiniz.

Birçok şirket, kişileriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak, çeşitli farklı servislerden (Google dahil) ayrıntıları senkronize etmek ve bu özelliklerden biri olarak yinelenen kaldırma dahil olmak istiyor.

Simpler Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.