Android’den kaybolan veya silinen kişileri nasıl kurtarırım?

/ 12 Ocak 2019 / 692 / yorumsuz
Android’den kaybolan veya silinen kişileri nasıl kurtarırım?

 

Android’den silinen kişiler nasıl kurtarılır?

Android akıllı telefonunuzu değerli kişileriniz için tek depo olarak kullanırsanız, telefon numaralarınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ve bu önemli numarayı yanlışlıkla silerseniz, geri alabilirsiniz. Burada, kaybolan irtibat ayrıntılarını geri yüklemek için Gmail’de yerleşik bir akıllı özelliği nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Android’den silinen kişileri nasıl kurtarırım: Gmail’i kullanın

Telefonunuzdan ziyade kişilerinizi Gmail’de aramak garip gelebilir, ancak hizmetler iç içe geçtikçe burada aradığınızı bulma şansınız oldukça yüksektir. Bir Google hizmetini kullanarak Android telefonunuza kişileri eklediğinizde, kayıt tutmak için online sunucularla senkronize edilirler, kazalar meydana gelirse çok yararlı olduğunu kanıtlayan bir şey. Son otuz gün içinde sildiğiniz kişileri geri yükleyebilir ve önceki 24 saatteki Sohbet rehberini geri yükleyebilirsiniz.

Eksik ayrıntıları kurtarmak için Gmail’in web sürümünde oturum açmanız gerekir, ardından ekranın en üstündeki seçenekler simgesini seçin. Görünen açılır menüden Rehber düğmesini seçin, aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi altta bulacaksınız.

Şimdi Google’ın hesabınıza eklediği tüm kişileri göreceksiniz; buna e-posta adresleri ve telefon numaraları için girişler de dahil olacak. Üst ortadaki ‘Diğer‘ düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki açılır listeyle karşılaşacaksınız. ‘Kişileri geri yükle‘yi tıklayın.

Size ne zaman geri dönüleceğini (bir saat, bir gün, bir hafta vb.) Seçme şansınız olacak, bu yüzden eksik veriler hala telefonunuzda iken bir nokta seçin. Geri yükle‘yi tıkladığınızda, daha önce kaybolan(silinen) kişiyi listede tekrar bulmalısınız.

Android’den silinen kişileri nasıl kurtarırım: Diğer yöntemler

Bir Gmail hesabınız yoksa veya kişilerinizi senkronize ettiğiniz bir hesap yoksa, verilerinizi kurtarmanız biraz daha zor olabilir. Verileri, bir PC veya Mac kullanarak telefonunuzun daha derin girintilerinden çekmeyi gerektiren  üçüncü taraf uygulamalar vardır. Gördüğümüz tekliflerden, Recovery Android , öğrenmesi kolay bir arayüze sahip, çok çeşitli cihazlar için destek sunuyor.

Ayrıca, kurtarmaya gelebilecek herhangi bir dahili ayar olup olmadığını görmek için, belirli cihazınız ve kullandığınız kişi uygulaması için Google’da arama yapmayı deneyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.