Android telefonlarda .exe Dosyalarını Açma

/ 14 Ağustos 2018 / 45.836 / 2 Yorum
Android telefonlarda .exe Dosyalarını Açma

Android telefonlarda .exe Dosyalarını Açma

Mevcut bir Android akıllı telefon veya tabletiniz varsa, Android’de Windows exe programlarını kullanmanın herhangi bir yolu olup olmadığını merak edebilirsiniz. Kötü haber, Android işletim sistemindeki bir exe dosyasını doğrudan indirip yükleyememenizdir. İyi haber, Android için size yardımcı olabilecek exe dosyası açıcı uygulamaları olmasıdır.

“Android telefonumda neden bir exe dosyası çalıştırmak istiyorum?” Diye soruyor olabilirsiniz. En büyük neden, henüz Android işletim sistemine taşınmamış olan eski Windows oyunlarının oynatılmasıdır. Google Play Store’dan bir emülatör kullanmak bu sorunu çözebilir.

Android’de exe dosyalarını açacak birçok uygulama var. Bu özel uygulamalarla bile tüm exe dosyalarının Android’de çalıştırılmayacağını unutmayın. Yeni OnePlus 6’nızda Far Cry 5’i çalıştırmayı düşünüyorsanız , bu olmayacak. Ancak, Doom’un Windows sürümünü çalıştırmak istiyorsanız, Android için bu exe dosya açacakları mükemmel bir çözüm olabilir. 

Inno Setup Extractor ile Android’de exe dosyalarını açın

 

Inno Kurulum Extractor belki de Android için en kolay exe dosyası açacağı. İstediğiniz oyunu Android telefonunuzda indirdikten sonra, Google Play Store’dan Inno Setup Extractor’ı indirin ve kurun, ardından exe dosyasını bulmak için bir dosya tarayıcısı kullanın ve ardından bu dosyayı uygulama ile açın. Inno Setup Extractor sonra Android telefonunuzda exe ayıklamak ve daha sonra bu dosyaları kontrol edebilirsiniz.

İnno Setup Extractor Android İndir

 

Bir DOS BOX uygulamasıyla Android’de exe dosyalarını çalıştırın

 

Daha eski işletim sistemlerinde eski programları çalıştırma konusunda tecrübeniz varsa, DOS BOX uygulamalarının farkında olabilirsiniz. Eski MS DOS sistemi için yapılan programların, öykünme yoluyla Windows 10 üzerinde çalışmasına izin veriyorlar. İyi haber şu ki Google Play Store’da indirebileceğiniz DOS BOX uygulamaları var.

Kullanımı en kolay olanlardan biri AFreeBox. Bu uygulamayı Android telefonunuza yüklediyseniz, bazı exe dosyalarını açabilirsiniz. Bunu yapmak için, kullanmak istediğiniz exe dosyasını cihazınızda yeni bir klasöre yerleştirin ve adlandırın (herhangi bir isim iyi, sadece hatırlamanızı kolaylaştırın). Sonra AFreeBox’u çalıştırın ve komut satırına “cd \ folder name” yazın. Bu katmanın içine girdikten sonra, komut satırında exe dosyasının adını yazmanız yeterlidir. Program AFreeBox uygulamasıyla uyumluysa, exe dosyası Android ürününüzde çalışmalıdır.

 

AFreeBox Android İndir

 

 Android telefonunuzda çalıştırmak için exe dosyaları için yollar olsa da, bir kez daha en son donanım özelliklerine sahip olsa bile, tüm exe programlarının yeni cihazınızda çalıştırılamayacağına bir kez daha işaret edeceğiz. Yine de, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak keşfetmeye değer bir çözümdür.

Android’de exe dosyalarını çalıştırabileceğiniz favori bir uygulamanız veya başka bir yönteminiz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Android telefonlarda .exe Dosyalarını Açma (2 Yorum)