Android cihazlar için el feneri modu nasıl açılır?

/ 15 Ağustos 2018 / 36.284 / yorumsuz
Android cihazlar için el feneri modu nasıl açılır?

Android cihazlar için el feneri modu nasıl açılır?

Çoğu akıllı telefondaki flaş modülü,   düşük ışık koşullarında resim çekmek için kullanışlı değildir. Bir el feneri olarak da kullanılabilir. Bu, örneğin, gece geç saatlerde ön kapının kilidini açmak için zor bir zaman geçirdiğinizde, birçok farklı durumda kullanışlı olur.

Ama Android cihazınız için el feneri modunu tam olarak nasıl açabilirsiniz? Eh, bunu yapmak için birden fazla yol var – bazıları belirli akıllı telefonlara özgüdür. Aşağıdaki el feneri seçenekleriyle bir partiden eve bir daha geç geldiğinizde yolunuzu aydınlatacaksınız.

 

Seçenek 1: El feneri modunu hızlı geçişle açma

Google , hızlı ayarlarda bulunan Android 5.0 Lollipop ile bir el feneri geçişi başlattı . Buna erişmek için tek yapmanız gereken bildirim çubuğunu aşağı çekmek, geçişi bulmak ve üzerine dokunun. El feneri anında açılacak ve bittiğinde, kapatmak için tekrar simgeye dokunmanız yeterli.

Her ne kadar Android Lollipop ve üzeri akıllı telefonların çoğu bu özelliklere sahip olsa da, hepsinin yapması gerekmez. Telefonunuzdaki geçişi göremiyorsanız, aşağıda listelenen diğer seçeneklerden birini kullanın.

Adım adım talimatlar:

Adım 1: Parmağınızı ekranın üstünden aşağı kaydırarak bildirim çubuğunu aşağı çekin.

2. Adım: El feneri modunu bulun ve el feneri modunu açmak için üzerine dokunun. Bu kadar!

2. Seçenek: Özel bir uygulama kullanın

Cihazınızda üreticinin izniyle önceden yüklenmiş bir el feneri uygulamanız olması oldukça olasıdır, ancak yapmanız gerekmiyorsa Play Store’dan bir tane indirmeniz gerekecektir. Endişelenmeyin, çoğu ücretsizdir ve seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçeneğiniz var.

Shake El Feneri sağlam bir seçimdir. Size bir kuruşa mal olmayacak ve kullanımı son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken onu cihazınıza indirmek, açmak ve el feneri modunu açmak istediğinizde cihazı hafifçe sallayın. Diğer seçenek, uygulamayı açmak ve güç simgesine dokunarak el feneri modunu açmaktır, ancak işi daha hızlı yapmak istiyorsanız sarsıntı yöntemiyle uğraşmak isteyeceksiniz. Uygulamayı almak için aşağıdaki düğmeyi kullanarak Play Store’u ziyaret edin.

Shake El Fenerini sevmediğiniz takdirde, aynı şeyi yapan çeşitli başka uygulamalar da vardır. En iyi 10 adet Android el feneri uygulaması yayınımızı okuyarak bunlardan birkaçını kontrol edebilirsiniz .

Adım adım talimatlar:

Adım 1: Shake El Fenerini cihazınıza indirin.

2. Adım: Uygulamayı açın (bunu yükledikten hemen sonra sadece bir kez yapmanız gerekir).

3. Adım: El feneri modunu açmak için akıllı telefonunuzu hafifçe sallayın.

 

Sallamaları Fener Android İndir

3. Seçenek: Google Asistan’ı kullanın

Google Asistan, Ekim 2016’da Pixel akıllı telefonlarda ilk çıkışını yaptı ve ses komutlarını kullanarak cihazınızla etkileşimde bulunmanıza olanak tanır. Android 6.0 Marshmallow ve yukarısı çalıştıran tüm akıllı telefonlarda bulunur ve istediğiniz müziği çalacak kadar akıllıdır, size bir hava durumu güncellemesi sunar ve elbette el feneri modunu açar.

Asistan’ı başlatmak için ana ekran düğmesine uzun basın ve ekranınızda görünecektir. Bundan sonra, “Tamam, Google, el fenerini aç” gibi bir şey söyle ve dijital asistanın sihrini yapmasını bekle. Artık kullanmanıza gerek kalmadığında, “Tamam, Google, el fenerini kapatın” deyin.

Telefonunuzla konuşmanın garip olduğunu düşünüyorsanız, komutlarınızı yazılı olarak Asistan’a da verebilirsiniz. Sadece açın, sol alt köşedeki klavye simgesine dokunun ve “el fenerini açın” yazın.

Adım adım talimatlar:

1. Adım: Google Asistan’ı başlatmak için ana düğmeye uzun basın.

2. Adım: “Tamam, Google, el fenerini aç” deyin.

Seçenek 4: Bir hareket kullanın (sadece OnePlus cihazları için)

Bir OnePlus cihazına sahipseniz , el fenerini açma işlemi son derece basit ve hızlıdır. Tek yapmanız gereken kapalıyken parmağınızla ekranda V harfi çizmektir. Ancak bunu yapabilmeniz için önce, ayarlar menüsüne girerek fonksiyonu etkinleştirmeniz gerekir.

Adım 1: OnePlus cihazınızdaki ayarlar menüsünü açın.

2. Adım: “Hareketler” e dokunun.

3. Adım: “El fenerini aç” seçeneğini etkinleştirin.

Adım 4: Etkinleştirildiğinde, kapalıyken parmağınızla ekranda bir V çizin.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, el fenerini açmak çok kolay. Hangisini kullanıyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Yorum yaz