Android Auto bir hatayla karşılaştı | İletişim Hatası 16-Nasıl Çözülür?

/ 10 Ocak 2021 / 6.534 / yorumsuz
Android Auto bir hatayla karşılaştı | İletişim Hatası 16-Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda benimde başımdan geçen sorunun çözümünü sizlerle paylaşacağız. Daha öncelerinde İphone cihaz kullanırken arabam seat leon full link kullanırken sonradan Xiaomi geçtiğimde karşıma çıkmıştı.
İlk önce orijinal kablo kullanmadığım için Seat Leon Android Auto kullanırken sık sık bağlantı kopması nedeniyle orijinal kablo kullanarak bu sorunu çözmüştüm. Fakat karşımıza farklı bir sorun çıktı. Bu sorunda Android Auto bağlanamıyor iletişim hatası 16 olarak kırmızı ekran da bir uyarı mesajı çıkmaktadır.
Bu pencerede karşınıza şu şekilde uyarı mesajı çıkarak Xiaomi ile Android Auto bağlantı sorunu yaşamaya başladım.

Android Auto bir hatayla karşılaştı ( iletişim hatası 16 – bir sorun oluştu, Güvenli olduğunda telefonunuzun fişini çekip tekrar takın. )
Yukarıda uyarı mesajını aldığınızda aslında sorun, hatanın çözümünü ilk başta kablodan kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Android Auto Bir Hatayla Karşılaştı Çözümü
Eğer size de. Android Auto bir hatayla karşılaştı. İletişim hatası 16 bir sorun oluştu, güvenli olduğunda telefonunuzun fişini çekip tekrar takın mesajı geldiğinizde şu şekilde adımları takip ediniz.
-Ayarlar
-Uygulamalar
-Çift Uygulamalar
-Sağ üst köşede ( çark işareti )
-Çift uygulamaları silin
-Telefonunuz yeniden başlayacaktır
-Böylece Android Auto ile telefonunuz sorunsuz bir şekilde tekrar bağlanacaktır.
Bu konumuzda Android Auto bir hatayla karşılaştı, iletişim hatası 16 sorunu çözümü için bilgi vermeye çalıştık. Yaşadığınız başka sorunlar için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle problemlerinizi, hatalarınızı paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz