Anlık Konum Özelliği WhatsApp’ta Aktif Hale Getirildi

/ 1 Kasım 2017 / 844 / yorumsuz
Anlık Konum Özelliği WhatsApp’ta Aktif Hale Getirildi

Anlık Konum Özelliği WhatsApp’ta Aktif Hale Getirildi

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kendisini sürekli geliştirmeye devam ederken uzun süredir üzerinde çalışılan anlık konum bildirimi sonunda aktif hale getirildi. Yapılan yeniliğin ardından bundan sonra İOS ve Android işletim sistemini kullanan cihazlarda WhatsApp uygulaması üzerinden konumunuzu gerçek zamanlı olarak kendi arkadaş listenizde bulunan kişilerle paylaşabilirsiniz. Mevcut konum ismi ile kullanıma sunulan özellik ilk olarak Messenger platformunda Mayıs ayında aktif hale getirilmişti.

Mevcut Konumunuzu Paylaşabilirsiniz

Sosyal medya platformunda “yuva yıkacak özellik” esprilerine neden olan WhatsApp anlık konum bildirimi aslında son derece işe yarayabilecek bir özellik. Çünkü arkadaşlarınızla buluşurken onlara bu özellik sayesinde çok daha kolay bir şekilde yol tarifinde bulunmanızı sağlayacak ya da sevdiğiniz kişilere güvende olduğunuzu bildirmenizi kolaylaştıracak. WhatsApp tarafından getirilen uçtan uca şifrelenmiş özellik sayesinde konumunuzu kimlerle paylaşacağınıza da kendiniz karar verebiliyorsunuz. Paylaşımı durdurmak ya da paylaşım süresinin dolmasına izin vermek bunun için yeterli oluyor.

WhatsApp Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

WhatsApp konum paylaşımı yapmak için paylaşım yapmak istediğiniz kişi ya da kişiler ile sohbet açmak ve ardından ekle butonuna basmak. Buradan açılan seçeneklerden konum, mevcut konumunu paylaş butonlarına basıp en son olarak paylaşım süresini girerek gönder butonuna basmanız yeterli oluyor. Sohbette yer alan herkes bu sayede konumunuzu görme fırsatı yakalıyor. Grupta yer alan diğer kişilerin de konumlarını paylaşmaları durumunda herkesin konumu aynı harita üzerinde gösteriliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.