iPhone WhatsApp Ekran Bildirimlerinde Mesaj İçeriği Gizleme

/ 27 Şubat 2019 / 484 / yorumsuz
iPhone WhatsApp Ekran Bildirimlerinde Mesaj İçeriği Gizleme

Çoğu kişinin yaşadığı ekran bildirimi sorununu kapatma yönteminden bahsedeceğiz. Eğer siz de İphone kullanıcıysanız kalabalık ya da müsait olmadığınız bir ortamda ekrana düşen bildirimler yanınızda bulunan kişinin dikkatini çekebilir. Bu durum da sizi oldukça rahatsız edebilir ve ekrana düşen özel bildirimlerinizi kapatmak için uygulayacağınız yöntemden bahsedeceğiz.

Öncelikle şu durumdan bahsedelim ki İphone 4, İphone 4S, İphone 5, İphone 5S, İphone 6, İphone 6S, İphone 7 ve İphone X modelleri için ekran bildirimini kapatma yönteminden bahsedeceğiz ve bu modeller için uygulanan teknik hepsi için geçerlidir. Aşağıda olan adımları takip ederek önizleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak Ayarlar’a geçiş yapın.
  • Ardından bildirimler alanına geçin.
  • Daha sonra girdiğiniz kısımdan WhatsApp alanını seçin.
  • WhatsApp’a tıklıyoruz ve seçenekler bölümü daha sonra önizleme göster alanına geçiş yapın.
  • Her zaman alanına kilitli değilken asla bölümünü aktif hale getirin.

Asla alanını seçtikten sonra WhatsApp önizleme kapatma işlemini aktif hale getirmiş olursunuz. Eğer telefonunuzun ekranı kapalı iken bildirim almak istemiyorsanız bu yöntemden de bahsedelim.

Ekran Kapalıyken Bildirim Engelleme Nasıl Olur?

  • Öncelikle bildirimlere izin ver seçeneğine tıklıyoruz.
  • Sesler ve ardından uygulama simgesinde göster bölümüne tıklıyoruz.
  • Carplay’de göster alanını göreceksiniz.
  • Daha sonra uyarılar, kilitli ekranda göster.
  • Tarihçede göster ve başlık olarak göster alanını seçerek ayarları değiştirebilirsiniz. Yukarı alanda bulunan ayarlar sayesinde bu işlemi tamamlamış olursunuz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.