En İyi Çeviri Uygulamaları Nelerdir?

/ 28 Aralık 2018 / 2.413 / yorumsuz
En İyi Çeviri Uygulamaları Nelerdir?

 

En İyi Çeviri Uygulamaları 

İhtiyaçlarınız için doğru çeviri uygulamasını almak önemlidir. Burada eniyiAndroid olarak , birçok farklı amaçlar için çeviri uygulamalarını derledik ve bir kapsamlı liste halinde size sunuyoruz.

En çok yönlü çeviri uygulaması: Google Translate

İhtiyacınız olan her şeyi yapan bir çeviri uygulamasına ihtiyacınız varsa  Google Translate doğru seçimdir. Herhangi bir Android uygulamasıyla çalışır, böylece WhatsApp, Facebook Messenger, Evernote, Google Chrome, Feedly vb. uygulamalara entegre edebilirsiniz.

Google Translate’in en havalı özelliği, toplu taşıma programlarını, uyarı işaretlerini, menüleri ve daha fazlasını anında çeviren anlık kamera metni çevirisi. Metnin boyutu veya yazı tipi önemli değil, anında çevrilecek. Bu işlev 37 dil ile sınırlıdır, ancak inanılmaz derecede iyi çalışır. Kullanışlı olduğu örneklerin sayısına hayret edeceksiniz. Ayrıca, ilgili dil paketlerini indirdikten sonra çevrimdışı iken bile çeviri yapabilirsiniz.

Google Translate Google Play İndir

 

Çevrimdışı kullanım için en iyi: Microsoft Translator

Microsoft bu basit ve sofistike uygulama ile Android çeviri pazarına atladı. Çevrimdışı kullanım için tasarlanmış ve 42 dili desteklemektedir. Onları almak kolaydır, sadece her dili tek tek indirmeniz gerekir. Her biri 200 MB civarındadır ve indirildikten sonra çevrimdışı çeviriler için kullanılabilir.

Microsoft Translator için arayüz pratik ve iyi tasarlanmış. Uygulamayı açtığınızda, hızlı erişim için dört düğme verilir. Konuşma algılama çevirisi, klavye çevirisi veya iki yönlü çeviri seçebilirsiniz.

Arayüz çoğu çeviri uygulamasından daha güzel olsa da, Microsoft Translator çok yönlü bir çeviri uygulaması değildir. Metni Google Çeviri olarak anında çevirmiyor. Uygulama, Wear İşletim Sistemini destekliyor ve bu, diğer uygulamaların yapamayacağı hızlı çeviri erişimine sahip olabilir.

Microsoft Translator Google Play İndir

 

Ses tanıma için en iyisi: Translate Voice

Translate Voice (dil çevirmen), bulabildiğimiz çeviri uygulamalarının en iyi ses tanımasına sahiptir. Bir kelime söyleyebilir ya da tam bir paragrafı okuyabilirsiniz ve uygulama size yetişir. Akıllı telefonunuzun ses tanıma yeteneklerine bağlıdır, bu nedenle sonuçlar değişebilir.

Bu uygulama özellikle yazmanın pratik olmadığı durumlarda geçerlidir. Translate Voice ile, cümleleri söyleyebilir ve daha sonra çeviriyi yüksek sesle diğer kişiye oynatabilirsiniz.

Translate Voice, kullanılabilir işlevlerin sayısı ile sınırlıdır. Çeviri hizmetlerinde daha kapsamlı bir şeye ihtiyacınız varsa, muhtemelen diğer çeviri uygulamalarından birini denemelisiniz.

Translate Voice Google Play İndir

 

Kolaylık ve basitlik için: Easy Language Translator

Basit bir arayüzde hızlı bir çeviri istiyorsanız, o zaman Easy Language Translator (Kolay Dil Tercümanı) en iyi seçenektir. Bu uygulama akılda kullanım kolaylığı ile geliştirilmiştir ve yeni başlayanlar için idealdir. Sadece iki çeviri işlevi vardır: Yazarak ve konuşarak. Her ikisi de hızlı çeviriler sağlar.

Easy Language Translator‘ün düğmeleri nispeten büyüktür ve yanlarında bayraklar bulunur, böylece dilleri hızlı bir şekilde ayırt edebilirsiniz. Büyük yazı tipi boyutu çevirilerinizi görmeyi kolaylaştırır. Uygulamanın sadece birkaç işlevi var, ancak bu onu kolaylaştıran şeyin bir parçası.

Varsayılan ayarlar kullanıcı dostu, ancak uygulamayı daha da iyi hale getirmek için bunları özelleştirebilirsiniz. 10 yazı tipi boyutu ve altı tema vardır. Sözlük, fonetik ve düzeltmeler gibi istediğiniz işlevleri seçebilirsiniz.

Easy Language Translator Google Play İndir

 

Bireysel kelimeleri çevirmek için en iyi uygulama:PONS Online Translator

PONS Online Translator (Pons Online Çevirmen), çevirmen işlevlerine sahip bir sözlüktür, bu da size kelimelerin derinlikli açıklamalarını vermesi anlamına gelir. Kelimeler genellikle birkaç anlam ifade eder, bu nedenle PONS size basit bir arayüzde görüntülenen birkaç seçenek sunar. İsim/Sıfat gibi istenen anlamı bulmanız gerekiyorsa, doğru çeviriyi elde etmek için PONS, bunu anlamanıza yardımcı olmak için harikadır.

Cümleleri bulmak ve tercüme etmek için de iyidir. Bu, kelimenin her iki dilde kullanımı hakkında daha iyi bir anlayış sağlar.

PONS Online Translator Google Play İndir

 

En doğru metin çevirileri için: iTranslate

Bir cümleye veya çevrilmiş iki dile ihtiyacınız varsa, iTranslate size en doğru sonuçları verecektir. 90’dan fazla dili işlemek için donatılmıştır. Ve bu, dünyadaki toplam dillerin sadece küçük bir kısmı olsa da, durumların çoğunda yararlı olabilir.

iTranslate ayrıca metin yazmak veya kopyalamak için kullanabileceğiniz en iyi uygulama. Kaydırma özelliği, hızlı bir şekilde metin bloklarını kopyalar ve bunları zahmetsizce çevirir. Çevirinizde daha sonra ihtiyacınız olabilecek bir şey bulursanız, bunu favorilerinize de kaydedebilirsiniz.

Ses tanıma en iyisi olmasa da, farklı lehçelerde çevirileri okuyabilen muhteşem bir ses fonksiyonuna sahiptir. Örneğin, İngiliz, Amerikan ve Avustralya İngilizcesi arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca metni daha yavaş okuyabilirsiniz.

iTranslate Google Play İndir

 

Mesajlaşma için en iyi çeviri uygulaması: GBoard

İster dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınıza seyahat ediyor olun, ister mesaj gönderiyor olun, sadece başka bir dilde mesaj göndermek ve yanıtları çevirmek için uygulamadan uygulamaya atlamak bir acı olabilir. Google’dan gelen klavye uygulaması GBoard ile bu sorun çözüldü. Sağda yerleşik bir çevirmen ile çok dilli bir klavye var!

Birden çok dilde yazmak için birçok klavye yapılandırmasını kullanabilirsiniz. Dil çubuğunu basılı tutarak kendi diliniz ile diğer ikincil dillerinizden herhangi birini değiştirebilirsiniz. Etkin dilleriniz için otomatik olarak düzeltme yapar ve önerilerde bulunur.

Ancak asıl sihir, Google’ın klavyesi Google Translate’in yerleşik olmasıdır. Bu, kendi dilinizi yazabileceğiniz anlamına gelir ve yazdığınız sırada anında başka bir dile çevirecektir. Sadece çevirmek istediğiniz dili seçin, ve siz yazdıkça aynı anda çevirecektir(kelime kelime). Mesajı göndermeden önce uygun gördüğünüz sonucu düzenleyebilirsiniz. GBoard ayrıca kelimeleri aramak istiyorsanız dahili arama fonksiyonlarına sahiptir ve okuyabileceğiniz bir dile çevirmek için cevapları kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Gboard – Google Klavye Google Play İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.