En İyi Kameraya Sahip 10 Cep Telefonu Markası

/ 30 Aralık 2017 / 1.320 / yorumsuz
En İyi Kameraya Sahip 10 Cep Telefonu Markası

En İyi Kameraya Sahip 10 Cep Telefonu Markası

Her an yanımızda bulunan cep telefonları bu sayede yaşantımızda pek çok ana kameraları ile tanıklık ediyor. Yine İnstagram ve Facebook gibi telefonlardan kullanılan uygulamalarda paylaşım isteğini arttırıyor ve tüm bunlar cep telefonlarının kamera özelliklerinin önem kazanmasına neden oluyor. Peki, en iyi kameraya sahip 10 cep telefonu markası ve modeli;

10- Huawei P10 Plus

Bu alanda en iddialı olan markalar arasında bulunmasına rağmen hayal kırıklığına uğratan bir kameraya sahip. Özelikle de odaklanma konusunda sorunlar yaşıyor. Yine çekilen resimlerdeki renkler biraz soluk görüntüleniyor.

9- Asus Zenfone Zoom S

Uzun pil ömrü ile takdir kazanan cep telefonu ne yazık ki kamera performansında aynı övgüleri hak etmiyor. Odak uzaklığı dar ve düşük aydınlatmalı ortamlarda odaklanma süresi oldukça uzun.

8-  Sony Xperia XZ Premium

Kamerası ile hayal kırıklığı yaratan bir başka model ise Sony Xperia XZ Premium olarak öne çıkıyor. Özellikle de düşük aydınlatma koşullarında çekilen resimler çok kötü çıkıyor. Otomatik odaklama seçildiğinde görüntü kalitesi daha da düşüyor.

7- Huawei Honor 8 Pro

Yazılım olarak P10 modeline çok benzeyen cihazda özellikle de dikey kullanımda yaşanan olumsuzluklar öne çıkıyor. Düşük aydınlatmadaki resim kalitesi ile bu sırada yer almayı hak ediyor.

6- Xiaomi Mi6

Otomatik odaklanma hızı ile artı puan kazanan kamera sadece renk doygunluğunun aşırı olması nedeni ile eksi puan alıyor. Ancak fiyat performans değerlendirilmesi yaparsa oldukça iyi bir değere sahip olduğu söylenebilir.

5- Apple iPhone 7 Plus

Renk işleme performansı dikkate alındığında önceki modeller kadar başarılı olmasa da 2X optik zum yapmış olduğu anlarda eş zamanlı olarak dar çerçeve portre modlarını da kullanmanıza olanak sağlaması onu ilk 5’ e alıyor. Bireysel kullanım için yeterli ancak profesyonel çekim yapmak isteyen kişilerin isteklerini karşılamaktan uzak bir kamera.

4- HTC U11

HTC için büyük bir dönüşün yaşandığının kanıtı olan telefonda düşük ışıkta dahi harika bir görüntü kalitesi sunuluyor. Yapılan çekimlerde yakalanan detaylı görüntüler ve doğal renkler büyük beğeni topluyor. Yazılım desteği ile kamera hem daha kullanışlı hale getiriliyor hem de kullanıcıların istedikleri detaylı ayarları yapmalarına olanak sağlanıyor.

3- OnePlus 5

Marka tarafından üretilen ilk çift kameralı cep telefonu olma özelliğine sahip olan cihaz otomatik odaklamada en iyi sonucu veren cihazlar arasında bulunuyor. Yazılım ergonomisi ve ekran parlaklığı ile öne çıkıyor.

2- LG G6

Özellikle de üretmiş olduğu cep telefonlarının kamera teknolojileri ile adından söz ettirmeyi başaran LG son çıkarmış olduğu G6 serisi ile bu başarısını sürdürmeye devam ediyor. 13 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan cihaz yapılacak olan ayarlar ile profesyonel resim çekimine olanak sağlıyor. Kaliteli otomatik odaklama kalitesine sahip olan telefon ikincil kamerası ile manzara çekimlerinizi eşsiz bir hale getiriyor.

1- Samsung Galaxy S8 Plus

Bir önceki seri olan S7 serisinin çok daha mükemmelleştirilmiş hali olan cihaz fotoğraf çekimlerinde harikalar yaratıyor. Süper hızlı otomatik odaklanması, kusursuz renk kalitesi ve ayarların elle çok kolay bir şekilde yapılması gibi artı özellikler bu cihazı listede bir numaraya taşıyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.