LG G6’da Google Asistan nasıl başlatılır?

/ 17 Kasım 2018 / 1.698 / yorumsuz
LG G6’da Google Asistan nasıl başlatılır?

 

LG G6’da Google Asistan nasıl başlatılır?

LG G6, Google Asistan ile geliyor. Google Asistan , internet aramalarınız başlatarak veya sorularınıza hızlı cevaplar almak için güçlü bir dijital yardımcısı olabilir. Asistan’a dokunmadan önce, az sayıda kurulum var. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuz çok hızlı bir şekilde önemli miktarda bilgi sunmaya hazır olacaktır.

LG G6’da Google Asistan Nasıl Kurulur?

1. Google uygulamasını başlatın. Bunu ilk kez yaptığınızda, Google Asistan’ı kurmanız istenmelidir.
2. Google Asistan’a sesinizi tanımasını öğretmek için Başlayın’a dokunun.
3. “Tamam, Google” deyin. Google’ın sesinizi öğrenmesi için bu görevi toplamda üç kez tamamlayın.
4. Güvenilir Ses’i açın. Bu, telefonunuz kilitlendiğinde Google Asistan’ı başlatmanızı sağlar. ( Güvenilir Ses’in etkinleştirilmesinin , çok küçük bir güvenlik riski olmasına rağmen, potansiyel bir güvenlik riski taşıdığını unutmayın .) Bu adım tamamlandığında, Google Asistan’ı istediğiniz zaman “Tamam, Google” diyerek başlatabilirsiniz.

Google Asistan’ı başlattıktan sonra, çok çeşitli sesli komutlar verebilirsiniz. Örneğin, favori bir spor takımının yaklaşan bir maçını ne zaman oynayacağını sorun. Ayrıca, bir yer veya zaman dilimi için hava durumu hakkında daha spesifik sorular sorabilirsiniz.

Asistanı sesli komut olmadan da başlatabilirsiniz. Ana ekran düğmesine dokunup basılı tutun. Daha sonra komutunu söyleyebilirsin. Asistan’ı başlattıktan sonra, bir ekran bağlamında aramayı da etkin bir hale getirebilirsiniz.

1. Google Asistan’ı çağırın.
2. Ekranın altından yukarı doğru kaydırın. Google, ekranınızın içeriğiyle ilgili bir dizi bilgi kartı sunacaktır.

Bu özelliklerden herhangi biri sizin için değilse, bunlar devre dışı bırakılabilir.

1. Google> Ayarlar> Google Asistan> Ayarlar’a gidin.
2. Sayfanın alt kısmında, Google Asistan’ı ve ekran içeriğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için geçişler kullanın.

Google Asistan sürekli olarak yeni yetenekler kazanır. Hizmetten en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı, yeni aramaları denemek, sorular sormak ve çeşitli durumlarda ekran içeriği özelliği ile denemeler yapmaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.