Facebook Hikaye Arşivini Kapatma

/ 6 Eylül 2018 / 2.162 / yorumsuz
Facebook Hikaye Arşivini Kapatma

Facebook Hikaye Arşivini Kapatma

Özellikle Snapchat ile başlayan hikaye ekleme furyası, diğer popüler sosyal medya uygulamalarının bu yeniliği kullanmalarıyla yaygınlaştı diyebiliriz. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook da bir süre önce bu özelliği bünyesine kattı. Facebook Hikayeler olarak da isimlendirilen özellik, 24 saat görüntülenebilen fotoğraflar paylaşmanızı sağlıyor. Bu içerikler, otomatik olarak arşiv halinde yedekleniyor. Peki, Facebook hikaye arşivi nasıl kapatılır?

Facebook üzerinden hikaye paylaştığınızda fotoğrafın ayrıca telefonunuzda yedeklendiğine rastlayabilirsiniz. Bu özellik, Facebook üzerinden çektiğiniz fotoğrafları kaydetmeyi unuttuğunuz durumlarda işinize yarıyor. Ancak bu özelliği kullanmak istemeyebilirsiniz. Bunun için hikaye arşivini kapatma seçeneğini kullanmanız yeterli.

Facebook Hikaye Arşivi Birkaç Basit Adımda Kapatılıyor

Facebook uygulamasını açtığınız anda en başta karşınıza hikayeler bölümü çıkıyor. Bu bölümün en solunda yer alan “Arşivin” seçeneği, bahsi geçen özelliği kapatmanız için ilk adımdır. Buraya dokunduktan sonra karşınıza belirli bir sayfa çıkıyor. Ekrana gelen sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar butonuna dokunmanız ve ardından arşivi kaydet kısmını kapatmanız yeterli.

İşlem aslında üç dokunma işlemiyle gerçekleşiyor dahi denilebilir. Gün içerisinde çok sık hikaye paylaşıyor ve bu fotoğrafların telefonunuzda yedeklenmesini istemiyorsanız bu özelliği kapatmanız işinize yaracaktır. Ayrıca uygulama üzerinden değil de telefonunuzun kendi kamera aplikasyonu aracılığıyla fotoğraf çekerek hikaye yüklemesi yapıyorsanız zaten fotoğraflar telefonunuzda otomatik bir şekilde yedeklenmiş oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.