GIF ve Çıkartma Özelliği WhatsApp Web’e Geliyor

/ 15 Ağustos 2018 / 1.385 / yorumsuz
GIF ve Çıkartma Özelliği WhatsApp Web’e Geliyor

GIF ve Çıkartma Özelliği WhatsApp Web’e Geliyor

Tüm dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp cep telefonlarından sonra mobil sürümü ile masaüstü bilgisayarlara da gelmişti. Uygulamanın masaüstü versiyonunun ismi ise WhatsApp Web olmuştu. Ünlü paylaşım uygulaması ise yaptığı güncellemeler ile her gün kendisini geliştirmeye ve kullanıcılarına farklı bir özelliği kullanıma açmaya devam ediyor. Bunlardan biride WhatsApp Web için getirilen GIF ve çıkartma özelliği oldu.

WhatsApp Web Çıkartmalar Özelliği Geliyor!

WhatsApp çıkartmalar özelliği açıklandığı anda büyük ilgi görmüş ve son derece olumlu geri dönüşler almıştı. Yapılan açıklama ile bu özelliğin mobil uygulama yanı sıra masaüstü uygulama için geleceği belli oldu. Çıkartmalar özelliğinin yanı sıra ayrıca hareketli kısa mesajlar olarak tanımlanan GIF mesajları da WhatsApp Web uygulamasına gelecek. Yani WhatsApp Web kullanıcıları masaüstü uygulamayı kullanırken mesajlarına çıkartmalar ve GIF mesajlar ekleyebilecek.

Yeni WhatsApp Güncellemesi Ne Zaman Yayımlanacak?

Söz konusu yeni özelliklerin tüm kullanıcılara yayılabilmesi için WhatsApp bir güncelleme yayımlayacak. Ancak şu anda güncellemenin ne zaman yayımlanacağı belli değil. İlk olarak WABetalnfo tarafından ortaya atılan iddia için WhatsApp şimdiye kadar hiçbir açıklamada bulunmazken teknoloji tutkunları yeni özelliğin son yayımlanacak olan uygulamanın içinde kullanıma sunulacağı görüşünü taşıyor. Bu yeni özellik mobil sürüm için yayımlanacak olan güncelleme içerisinde kullanıcılara sunulacak ve mesajlara güncellemeden sonra GIF ve çıkartma eklenmesi mümkün olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.