Google Home Max İncelemesi

/ 10 Eylül 2018 / 675 / yorumsuz
Google Home Max İncelemesi

Google Home Max İncelemesi

Google kısa süre önce Google Home Max akıllı konuşmacısını Berlin’de IFA 2018’de sundu. Son olarak, Google’ın Home serisinin Avrupa’daki en iyi modelini oluşturmasının zamanı geldi. İlk elden bir görünüm elde edebildik ve tüm erken izlenimlerimiz burada!

 

Fiyatta yanlış bir şey yok

Google Home Max, 399 ABD doları bedelle geliyor. Tebeşir ve odun kömürü varyantları arasında seçim yapabilirsiniz.

 

Büyük ve mütevazi

Google Home Max’in tasarımını dikkat çekecek şekilde göze çarpan şekilde tanımlayabilirsiniz. Ön tamamen kumaşla kaplanmış ve kasa sağlam plastikten yapılmıştır. Üstte sesi açıp kapatmanızı veya oynatmayı duraklatmanızı sağlayan bir dokunma çubuğu var.

 

 

Arka tarafta, mikrofonları kapatmak için kullanabileceğiniz bir düğme var. Akıllı telefonunuzu şarj etmek için bir de USB-C portu var.

 

 

Google Home Max’i dikey veya yatay olarak kurmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Her iki durumda da, bu ses üzerinde çok fazla etkisi yoktur. Şahsen ben yatay pozisyonu tercih ettim, çünkü dikey olarak kararsız görünüyordu.

 

 

Google Home ile kurulum

Cihazı Google Home uygulamasıyla kurabilirsiniz ve çok sezgiseldir.

  • Google Home Max’ı bağlayın
  • Google Home uygulamasını başlat
  • Google Home Maxis’in kurulmaya hazır hale gelmesini bekleyin
  • Talimatları takip et
  • Google Home için akış hizmetlerini ayarla

 

Google Home İndir

 

Google Home MAx’tan biri “Okay Google” veya “Hey Google” komutunu duyar. “Tamam Google, Spotify çalma listesini ‘Ağustos 2018’ oyna” diyorsanız, doğrudan oynatmaya başlayacaktır. Alternatif olarak, bir Chromecast protokolü aracılığıyla müzik veya diğer ses içerikleri hoparlöre gönderilebilir.

Ayrıca, “Ok Google, Rock’n’Roll Train’i AC / CD’den çal” veya “Ok Google, sesli!” Diyebilirsiniz.

 

Ses anahtarı

Google Home Max gerçek ses getirebilir. Yani yüksek sesle normal bir oturma odasında kendi başına kullanılmalıdır. Daha da iyisi, en yüksek seviyelerde bile herhangi bir çarpıklık fark etmeyeceğiniz ve hangi müziği çaldığınızın önemi yok. Google Home Max, müzikteki her zevke hitap edebilir. İki 4.5 hoparlör, harika bir iş çıkarır.

 

Google ayrıca kristal netliğinde yüksek fiyatlar sunmak için kendi woofer’larını geliştirdi. Google da bu sözünü tuttu. Hoparlör güçlü bas ve net yüksekler sunar. Belki de frekanslar çok açık, çünkü frekans spektrumunun ortasında müzik daha az vurgulanıyor. Ve bazen yüksekleri biraz fazla agresif bulabilirsin.

Başka bir Bluetooth hoparlörü ( Marshall Stanmore ) ve bir süre hi-fi sistemi üzerinde müzik dinledikten sonra , Home Max’in sınırlamaları belirgindir: ses çok yüksek ve daha az ayrıntılı. Ev uygulamasındaki ekolayzer yardımıyla, ses kalitesini önemli ölçüde artıran tizleri azaltmak mümkündür. Ama genel olarak, hoparlörler duyduğum en iyi şey değil.

 

Ancak Google’ın manşetinde birkaç ipucu var. Aynı zamanda, sesin o anda akustik özelliklerini ayarlayacağı Akıllı sesler sunar – saniyeler içinde. Makine öğrenimi algoritmaları, Home Max’in bir duvarın yanında mı yoksa bir odanın ortasında mı olduğuna bağlı olarak sesi ayarlar. Bu tamamen otomatik olarak gerçekleşecek. Google, aşağıdaki videodaki etkisini gösterir:

 

 

Akıllı Sesin nasıl daha detaylı çalışacağını görmek için birkaç test daha yapmamız gerekecek. İki Google Home Max hoparlörünü bir stereo sistemde eşleştirmek için Google Home uygulamasını kullanabilir veya çok odalı bir kurulum oluşturmak için Home Max’i diğer Home hoparlörlerle birleştirebilirsiniz.

 

Erken Karar

Sesli, güçlü ve biraz tiz üzerinde çok ağır: Google Home Max’in sesi bu şekilde karakterize edilebilir. Elbette, konuşmacının Google Asistan’a sahip olması ve entegrasyonun kusursuz olması harika. Ancak diğer yandan, Google Asistan ve Google Home Mini, saf Asistan hizmetleri için de yeterlidir. Genellikle müzik çalma için Asistan kullanıyorsanız, Google Home Max’i eksiksiz bir genel paket olarak görürsünüz.

Zengin ses için, Google Home Max kesinlikle iyi. Oynatma, fon müziği ve diğer birçok amaç için iyidir. İnce detaylara bakmaya başladığınızda hoparlör sadece sınırlarına ulaşır. Ses ve akıllı asistan işlevlerinin fiyata değer olup olmadığını kendinize sormanız gerekir.

Google Home Max hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bir satır bırakın!

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.