Android Pie Go Edition Nedir, Ne İşe Yarar?

/ 12 Eylül 2018 / 1.123 / yorumsuz
Android Pie Go Edition Nedir, Ne İşe Yarar?

Android Pie Go Edition Nedir, Ne İşe Yarar?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android işletim sistemi yeni sürümler yayımlayarak uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. İşletim sistemi en son Android Pie Go sürümü için Edition yayımladı. Peki, Android Pie Go Edition nedir, ne işe yarar?

Android Pie Go Edition Nedir?

Gelişmekte olan ülkelerde satılan düşük donanımlı cihazları kasmadan daha verimli çalışmalarını sağlamak adına Android tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi sürümüdür. Bu sürüm ile kullanıcıların düşük donanım özelliklerine sahip olan cihazları bile verimli bir şeklide kullanmalarını sağlamak amaçlanırken yine bu cihazlara yeni özellikler kazandırılması sağlanır.

Android Pie Go Edition Ne İşe Yarar?

Yeni işletim sistemi sürümünün en büyük özelliği çok daha az yer kaplayacak olması. Bu sayede düşük donanım özelliği sunan cihazların daha verimli kullanımı ve tüketicilere daha fazla boş alan bırakması en dikkat çekici özelliği olarak öne çıkıyor. Bir önceki sürüme oranla Android Pie Go Edition sürümü 500 MB daha az yere ihtiyaç duyuyor.

Düşük donanım seviyesine sahip cihazlar için özel olarak geliştirilen yeni işletim sistemi sürümü içerisinde yer alan uygulamalar sayesinde bu cihazların yeni özelliklere kavuşmalarını da sağlıyor. Android Pie Go Edition uygulamaları sayesinde örneğin eskiden cihazında 4K video izleyemeyen kişiler bu videoları izleyebilecek ve cihazlarını daha etkin bir şekilde kullanma fırsatı yakalayacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.